Gökhan Yalçınkaya’nın Bursa at yarış tahminleri

Spor

21 Şubat Çarşamba Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

HEADWAY tek solukta bitirir

1.AYAK: nihayet startında evvel kez bu mesafeye çıkan ve anneden kardeşi ‘’Dark Boy’’ benzeri ara tutacağının sinyallerini veren STARBABA, bu sefer edindiği tecrübenin avantajıyla kazanabilir, aslında evvel kez uzuna çıkacak at sayısı az olsaydı bankoda yazabilirdim, ama mesafede görmek istediğim atlar olduğu için banko öneremedim. Kim mesela; BABA DİNO, CUPIDS ARROW, DEMİRKAPI, FAST FEET. Bunlardan Baba Dino’nun aşamalar içerisinde olduğu totolarına yansımış zaten. Doğudan gelmişti, buraya iyice alıştı. Cupıds Arrow, 2.5 ay aradan ardindan üst üste iki yarış koştu, toplandı, atdan bugun gözlüğü çıkaracaklar, ara de meblağsa riskli olabilir. Demirkapı, İstanbulda evvel iki çim yarışından ardindan takriben dört aylık rehabilitasyon sürecinden görüp Bursa’da koştuğu yarışında kötü değildi, bugun hemide yükselen kondüsyonu hemide pist tecrübesi, ayni vakitte da evvel kez denenecek var olan dilbağı takısıyla ve bunlara ilaveten tam kardeşi ‘’Kopenhag’’ benzeri ara tutup çıkışa geçebilir. FAST FEET de 8.5 ay aradan ardindan yarış gördü, bugun yükselttiği nefesiyle tek dönem uzunlarda güzel yarışlarına şahitlik ettiğimiz anne adayi kardeşi ‘’Sly Belle’’ benzeri sürpriz tek koşu yapabilir. ara deneyimi var olan atlardan nihayet yarışını Şart iki koştuğu için önemsemediğim LARRY BIRD’de tekrar döndüğü maidende yeri olanlara nihayet ilavemdir.
 
2.AYAK: ERDURAN’ın geçen haftaki yarışını çok beğendim. Kamera onu gösterdiğinde ringte de çok iyi gözüküyordu. O görüntüye göre bugun yarın kazanır, ki yarış ortada mesafede olsa Zati banko önerirdim ama uzunca tecrübeleri de olduğu için ara tecrübesini göz önünde bulundurarak bugun evvel uzunca yarışını kazanabilir. İkinci şans verdiğim ad CANFATİHİM, bugun o da uzuna dönüyor, tek önceki 1800 deneyiminde galip gelen civarindan çok koşmuştu, nihayet yarışında kilodan da etkilendi sanki. Çıkacaktır, tempoyu verecektir çekecek gidecektir, karşılara canlı çıkarsa inatçı yapısıyla direnebilir. Gelelim DOĞUŞAN’a nihayet yarışındaki jokeyi atı çok gerilerde bekletti, 400’ün oralarda dışarı çıkmak istedi, solundaki at müsaade etmedi, 100-150 metre tekrar önünün açılmasını bekledi açılmayınca 200’e akılırken tek dahada istedi, aynı solundaki at tekrar hayır dedi. O atın suçu yok, yerini nizami şekilde tutmuş sana Niçin versin açılsın ki? Neyse diyeyim kantarmasına bildik olduğu jokeyine art dönüyor, sürpriz yapabilir. tekrar uzuna dönen ve uzunlarda koştuğu iki yarışında ikiliden düşmeyen fit durumdaki BİLGİNKADİR ile ‘’Metal Fırtınası’’ nın tam kardeşi yarış kollayan DURMAZ AKAR başka şans verdiğim atlardır.
 
3.AYAK: anne adayi kardeşlerinin aksine kendisinin uzunlara yatkın olduğunu düşündüğüm ve bugun o mesafeyi bulan ASELSARE, tek ayda 5 yarış koşunca, ne yapıyorsunuz? bendeniz İngiliz atıyım, narinim, üstelik dişiyim, bu civarindan sık koşarsanız geriye giderim mod’unda üzgün yarışlar yapınca istihrat ettirilen ve bugun toplanarak dinç istikbal grubun açık yarış ve kısa vade deneyimi var olan atlarından FIBONACCI, nihayet haftaların formda kısraklarında ADELYA, kazanıp iblisin bacağını kıran bugun uzuna evvel kez çıkacak olup tek sefer görme taraftarı olduğum ASUHATUN, takibimdeki ANFIELD beş parmak örneği ayırmadığım beş kısraktır.
 
4.AYAK: Kısa mesafeli sürat yarışlarını seven YÜCELİR, favorimdir. Geçmiş senelerde yaşadığı büyük sıkıntılara karşın o günleri atlatıp Daha böyle güzel yarışlar yapması onun yüksek kalitesini alana koyuyor. Aradan ardindan yarış gören EMBİRHAN ile kısaya döner dönmez hatıranda süsleyen fit durumdak BÜYÜKDÜŞÜN ikilis aynı stilde atlar, dengeli gider ya sana ya bana yapmazlarsa evvel plandaki rakip önerilerim olup, toparlanan MERTADAM ve kaba kuma evvel kez çıkacak aradan ardindan istikbal ama Bursa’da düzenli çalıştığını öğrendiğim dinçlik yapacak AZMİ REİS dahada ardindan şans verdiğim atlardır.
 
5.AYAK: Rakiplerine oranla dahada seçilerek hedeflenerek koşan KIZGINÖFKE ile tekrar düzeltilen ara tutan zit safkan YOLAŞAN ikilisini çok önde tutuyorum.
 
6.AYAK: HEADWAY’ın nihayet dönemdeki formu malum. Kilo aldı ama rakipleri de aldı. Üstelik bu at dahada ağır kiloyla üç koşu önce ırak yapmıştı, ki mesafede kısa zaten, tekrar tek solukta bitirmesini bekliyorum.
 
7,1,2,3,4,5 // 1,2,8,4,7 // 4,7,1,2,9,3 // 1,2,6,3,5 // 7,1 // 2
 


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

<iframe id="player_668235" frameborder="0" scrolling="0" marginheight="0" marginwidth="0" allowfullscreen="allowfullscreen" src="/QuarkPlayer/Index?ContentParentId=1352168

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir