Ahmet Dursun, Tokatspor yönetiminde

Spor

TFF 2. Lig takımlarından Tokatspor’da fevkalade genel heyet Adnan Çiçek yasamsal Tesislerinde gerçekleştirildi. Çoğunluğun sağlanması ile birlikte divan oluşturuldu. dahada ardindan saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması derhal peşinden kongreye geçildi. istikbal gider hesaplarının okunduğu kongrede Tokatspor’un takriben olarak borcu 7 milyon Lira olarak açıklandı. Kulübün A.Ş olması amaciyla idareye görev verilmesi amaciyla oylamaya gidildi. Oylama döneminden evvel ise kaygı yaşayan Tokastpor’un Daha önceki yöneticileri kaygılarını dile getirmesi ve karşılıklı konuşmalar hasebiyle gerginlik yaşandı. Ünlü spor yorumcusu Okay Karacan’ın izahlarının ardından, Tokatspor’un A.Ş olması amaciyla idareye görev verilmesi oy birliği ile onay edildi. oy birliği ile onay edilen karar sonrasında divana sunulan tertemiz yönetim heyeti listesi amaciyla kapalı zarf usulü oylamaya gidildi. Beşiktaşlı efsane futbolculardan Ahmet Dursun’un da oy kullandığı kongrede tertemiz yönetim oluşturuldu. Tokatspor taraftarlarının alaka gösterdiği Ahmet Dursun ve yönetim heyeti üyesi iş adamı Ufuk Akçekaya meşhur spor yorumcusu Okay Karacan açıklamalarda bulundu.

Tokatlı Ahmet Dursun ve Okay Karacan memleketleri Tokat’a yatırım

Ünlü futbolcu Ahmet Dursun, Tokatspor’u üst liglere taşıyacaklarını ifade ederek, “Daha evvelce Tokatspor’un yaşadığı sıkıntıların hepsini yakından takip ediyordum ve Okay ağabey ile buluştuğumu da ‘Ne yapabiliriz’ diye düşündük. Tokatspor’a tek şekilde muavin olmak istedik. Tokatspor’u Sahiden üst liglere taşıyacağız. Elimizden ne geliyorsa çünkü biz Tokatlıyız. Ufuk beyi de bu işin dahil kismina yatırımcı olarak sokarak, el ele verdik. Tokatspor’u A.Ş. yaparak dahada iyi yerlere getireceğiz” dedi.

“Amacımız Tokat’ı tek futbolcu fabrikası yapmak”

İş adamı Ufuk Akçekaya ise senelerden beridir kanayan tek yaranın çözülmesi yerine kendisinin risklerini alana koyarak Tokat’a geldiklerini hayat markası Ahmet Dursun’la ve medya mensubu Okay Karacan ile iyi projelere imzasini atacaklarını kaydetti. Amaçlarının Tokat’ı tek futbolcu fabrikası uygulamak olduğunu belirten Akçekaya, “Tokat’tan 100 adet Ronaldo ve Messi çıkarmak. Bu 5-10 sene olabilir. Biz eğitimciyiz. Türkiye’de 21 milyon talebeden Messi ve Ronaldo çıkmaması bizi üzdüğü amaciyla biz bunun için baş yorduk. Tokat’ta bize çok iyi sözler verildiği amaciyla buraya geldik. Bizi istek eden Bir hayli takim vardı ama neden Ahmet Dursun’un kaliteli duruşu Okay beyin kaliteli halinden burayı seçtik. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na vekillerimize çok teşekkür ediyorum. Göreceksiniz burası Altınordu’yu geçerek dünyaya futbolcu üreten yer olacak” dedi.

“Dünyadaki bütün futbol kulüpleri şirketleşecek”

Okay Karacan ise Tokatspor’un dünyanın gittiği yere hızla giden oyunculardan birisi olduğunu belirterek, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Eninde nihayetinde dünyadaki bütün futbol kulüpleri şirketleşecek. bu erken dünyadaki Bir hayli futbol takimi kendisini şirketleştirerek kar elde ettirecek yatırımcı arıyor. Yatırımcıyı biz de buraya getirmeye inandirma ettiğimiz amaciyla mutluyuz. Herkesin destek vereceğini düşündüğümüz amaciyla mutluyuz. Amacımız Türk toprakları içerisindeki çocuklara fırsat eşitliği vermek. bendeniz Reşadiyeliyim harmanlarda ve yaylalarda şahane futbol oynayan arkadaşlarım vardı hiç birisi futbolcu olamadı. O yeteneklerin peşine düştüğüm amaciyla buraya geldim. Harmanlardan ve yaylalardan birer adet futbolcuyu Türkiye’ye kazandırırsak görevimizi yapmış oluruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir