Lidere taze kan…

Gündem
Mercedes-Benz, Türkiye’deki oto satışlarının derhal hemen yarısını oluşturan ve Premium sınıfın en çok satan modeli var olan C Serisi’ni yeniledi. 6 bin 500 parçası değişen model iki tertemiz motor ile ağustos ayında satışa sunulacak.

1982 yılından günümüze civarindan 10 milyon adet satılan C Serisi, Alman üreticinin göz bebeği modeli. Markanın karlılığında da hatri sayilir büyüklükte önem taşıyan model Avrupa, Amerika ve Afrika olmak üzere üç kıtada üretiliyor ve derhal hemen dünyanın her ülkesinde satılıyor. Ülkemizde de 2017 yılını 25 bin 588 adet oto satışıyla kapatan Mercedes, bu satışın derhal hemen yarısı var olan 11 bin 645 adedini C Ailesi oluşturdu.

mercedes-c-3-kopya

6.500 PARÇAYI YENİLEDİLER

Mercedes mühendislerinin makyaj olarak nitelediği yenilemede 12 bin parçadan oluşan otomobilin irili ufaklı 6 bin 500 parçası yenilendi. Yenilenen Mercedes-Benz C-Serisi Sedan, Estate ve Coupe C 200 4MATIC seçeneğiyle, C-Serisi Cabriolet ise C 200 seçeneğiyle ağustos ayından bu yana ülkemizde satışa sunulacak. Mercedes-Benz C-Serisi Sedan C 200 d ve C 180 ise 2018 nihayet çeyreğinde Türkiye’de olacak. 184 beygirlik C 200, 10 kW akım motoruyla birlikte 100 km’de vasati 6.8 lt tüketimiyle dikkat çekiyor.

mercedes-c-1-kopya

Dizele tek milyar Euro

Yeni C Serisi’nde kullanılacak dizel motor ailesi amaciyla Mercedes tek milyar avro yatırım yapmış. 2020’ye yürürlüğe girecek EURO6/d emisyon şartlarını karşılayan ve çok dahada idareli var olan dizel motor markanın bu yatırımla dizel motorlardan binekte de vazgeçmeyeceğinin tek göstergesi onay ediliyor. Öte istikametten C Serisi’nde artık navigasyon sistemi harita bilgilerini kullanan GPS üzerinden aracı takip ediyor. araç tek tünele girdiğinde klima sistemi tünele giriş hatıranda dış sirkülasyonu kapatıyor. böylelikle tünel içerisindeki kirli sema araç içerisine girmiyor. Tünelden çıkılmasıyla birlikte sistem kapağı açıyor ve böylelikle kabin dahil kismina dışarıdan temiz sema girişi tekrar sağlanıyor.

mercedes-kopya

Ailecek gelecekler…

Yeni C Serisi sürüşünü birlikte gerçekleştirdiğimiz Mercedes-Benz Türk müessesesel İletişim Müdürü Ezgi Yıldız, “C-Serisi Sedan, Estate ve Coupe C 200 4MATIC seçeneğiyle, Cabriolet versiyonun ise C 200 seçeneğiyle Ailece ağustos ayında ve aynı zamanda ülkemizde satışa sunulacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir