Kobra yılanının ısırdığı Aref o anları anlattı

Gündem

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Antalya’da, evvelki vakit kobra yılanı tarafından ısırılan illüzyonist Aref Ghafouri, Türkiye’de panzehir olmadığı amaciyla hususi tek uçakla Mısır’a gönderildi.

YILANI BİR SURİYELİ VERDİ

Tedavisi süre gelen Aref, tek Suriyeli tarafından kendisine verilen gözü kör, hasta, yaralı ve ender rastlanan tek yılan tarafından ısırıldığını söyledi.

Kobra yılanının ısırdığı Aref o anları anlattı

Kobra yılanının ısırdığı Aref o anları anlattı ViDEO

ÖLDÜĞÜNÜ ZANNETTİĞİ YILAN CANLIYDI

Çok hareketsiz durduğu amaciyla can verdiğini zannettiği yılanı, bakımı amaciyla kafesinden çıkardığını ve yıkadığını laf eden Aref, kafesine art koyduğu sırada yılanın ani art döndüğünü ve sağ kolundan ısırıldığını kaydetti.

Zehri ağzıyla emerek çıkarmaya çalıştığını ve tek bez parçasıyla kolunu ısırığın üst tarafından sıkıca sardığını laf eden Aref,  hemen arkadaşlarına havadis verdiğini ve kısa tek vakit ardindan ise vücudunun uyuşmaya başladığını söyledi.

Kobra yılanının ısırdığı Aref o anları anlattı

“SADECE DOĞADA YAŞIYOR”

Evden çıkarken yılana baktığını belirten Aref, “Çok ihtiyar tek yılandı. Sanrım öldü. tek iki hastaneye gittik. nihayet olarak Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittik.  Beni ısıran yılan Yalnızca Mısır, Suriye ve Suudi Arabistan’da tabiatta yaşıyor. Fransa ve Suudi Arabistan’da da panzehir üretiliyordu. nihayet üç senedir bu yılanın panzehri yeryüzünde Yalnızca Mısır’da var. Mısır’da da çok az bulunuyor. bu yüzden Mısır’a gelme kararı aldık. En hızlı şekilde Mısır’a gelmek amaciyla ambulans tayyare ayarlandı.” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Mısır’ın başta vize vermediğini kaydeden Aref,  “Herkes çok muavin oldu vize için. Başta reis Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve sağlık Bakanımız ve Daha önceki Konya mebus Mustafa Kabakçı çok muavin oldu. Hepsine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kobra yılanının ısırdığı Aref o anları anlattı

“HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTIM”

Kendisine toplaminda 24 tüp serum verileceğini laf eden Aref, bu serumların da 6 hastaneden toplandığını söyledi.

Tedavisinin sürdüğünü ve vefat tehlikesini atlattığını belirten Aref, “Doktorlar da bunun için çok şaşırdı. Zira normalde 6-7 saat içinde bu agu öldürüyormuş. Vücudumun Bir takım bölgelerini hissetmiyorum. Bir gün evvel yüzümde, gözümde ve boğazımda his kayıpları vardı. Panzehir verilmeye başlandıktan ardindan azaldı. Şu anda ayaklarımda ve sokulan elimde his kaybı var. tek evvel iyileşip Türkiye’ye dönmek istiyorum. ama buradan ne vakit çıkacağım belli değil.” dedi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Özlem Çakın Aref’in hastaneye geldiği evvel anları anlatırken, “Bize geldiğinde sağ elinde, yılan ısırığının etrafında 8-10 cm’lik eritemli (kızarıklık) ödemli tek bölge vardı ama bariz nekroz yoktu. Karaciğer, böbrek fonksiyonları, kan değeri tablosunda rastgele tek değişim olmadı. Nörolojik bulguları hiç gelişmedi, sık muayene, sık takip yaptık. Morali iyiydi, venomu (panzehir) almak ile alakalı sabırsızlık gösterdi. Ilımlı tek hastaydı, kurallarımızı bozmadı, takiplerimize de uydu.” ifadelerini kullandı.

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir