Galatasaray Akhisar Süper Kupa maçı ne zaman? G.Saray Akhisar maçı saat kaçta?

Spor

Galatasaray ile Akhisar süper kupa mücadelesi ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda? TFF Süper Kupa maçında Galatasaray Akhisarspor ile karşı karşıya gelecek. Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda karşı karşıya istikbal var olan Galatasaray ile Akhisarspor maçının tarihleri belli oldu.

GALATASARAY – AKHİSAR MAÇI NE ZAMAN, HANGİ KANALDA?

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan izaha göre, Galatasaray – Akhisarspor arasında oynanacak var olan Süper Kupa mücadelesi 5 Ağustos sektör bugünü saat 20.45’te yapılacak ve Turkuvaz Medya ekranlarından canlı olarak aktarılacak.

TFF SÜPER KUPA NEDİR?

Türkiye Süper Kupası veyahut sponsorluk anlaşmaları uyarınca Turkcell Süper Kupası, Türkiye’de tertemiz sezon başlamadan evvel Süper Lig şampiyonu ile ülkemiz Kupası şampiyonu takımların arasında oynanan futbol organizasyonu. 1966 seneninde Cumhurbaşkanlığı Kupası ismiyle oynanmaya başlanan organizasyon, 1998 seneninde ara verilene civarindan kesintisiz olarak her sene düzenlendi.

15 Mayıs 1998 tarihinde nihayet oynanan Galatasaray – Beşiktaş finalinden ardindan kaldırıldıktan ardindan 2006 yılından bu yana ülkemiz Süper Kupası ismiyle tekrar örgütlü edilmeye başlandı. Süper Kupa, tekrar düzenlenmeye başlandıktan ardindan evvel olarak 2006 seneninde oynandı.

GALATASARAY – AKHİSAR MAÇI SÜPER KUPA BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Toplantıda Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nda oynanacak karşılaşmanın bilet fiyatları, kati duvar arkaları (kuzey ve cenup tribünleri) amaciyla 40, Maraton Tribünü (doğu ve batı tribünleri) amaciyla 80 Lira olarak belirlendi.

Müsabakanın biletleri, 25 Temmuz Çarşamba bugünü saat 11.00’den bu yana Türk Telekom Stadı, Spor Toto Akhisar Stadı ve Konya Büyükşehir Belediye Stadı gişeleri ile www.passo.com.tr internet sitesi üzerinden satışa sunulacak.TFF Süper Kupa maçında Galatasaraylı taraftarlar batı ve kuzey, Akhisarspor taraftarları ise doğu ve cenup tribünlerinde yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir