Otobüste çantasını unuttu, şoförü darp etti

Yaşam

Kavgayı ayırmaya çalışan güvenlik görevlisini de tekmeleyen kadın yolcu, başka yolcuların araya girmesiyle zorlukla otobüsten indirilirken, olay saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Bir gün evvel gece 21.15 sıralarında Manisa Şehirlerarası tasit Terminalinde alana geldi. 45 D 0151 plakalı milletçe otobüsü ile Manisa CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi-garaj istikameti seferini yapan Serhat Gürkan, yolcularını garajda bıraktı. İddiaya göre seferine süre gelen Gürkan, tek yolcunun araçta çanta unutulmuş ikazı üstüne tekrar garaja döndü. Çantayı otobüste unutan kadın yolcuya saglamak amaciyla kapıyı açan milletçe otobüsü sürücüsü Gürkan, İ.B. adli kadının cam şişeyle saldırısına uğradı. hücum karşısında kendisini savunmaya çalışan Gürkan ile İ.B.’yi tek güvenlik görevlisi ayırmak istedi. Gürkan’a saldıran İ.B. dahada ardindan kendisini ayırmak istek eden güvenlik görevlisine de tekme attı. İ.B., başka yolcuların da araya girmesiyle zorlukla otobüsten indirildi. Yaşananlar otobüsün güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Hırsızlıkla suçlanarak yaralama edilen otobüs sürücüsü Serhat Gürkan, karakola gittikçe kadın yolcu İ.B. ile alakalı şikayetçi oldu.

“Şişe ile saldırınca bendeniz ne yapacağımı şaşırdım”

Olayın şaşkınlığını üzerinden atamadığını belirten otobüs sürücüsü Gürkan, “Dün gece tek kadın bindi aracıma. İnerken çanta ve eşyasını unutmuş. Benim tek yolcum ayrım etti. Bana söyler söylemez çantasını saglamak üzere art döndüm. İnsanlık olsun diye dönüp art vereyim dedim. art döndüğümde garajda gördüm. Çantasını ve eşyalarını saglamak amaciyla direk kapıyı açtım. Direk elindeki cam şişeyle bana ‘Hırsız eşyalarımı alıp kaçtın’ diyerek saldırmaya başladı. Beni hırsızlıkla suçladı. Şişe ile saldırınca bendeniz ne yapacağımı şaşırdım. İnsanlar acep bu ne yaptı da saldırıya uğradı gibisinden baktı. Şikayetçi olacağım. koşul olan neyse yapılmasını bekleyeceğim” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir