Kaşıkçı cinayeti Türkiye’ye yıkılmaya çalışılıyor

Dünya

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Washington Post’un Suudi Arabistanlı yazarlarından medya mensubu Cemal Kaşıkçı, iki Ekim tarihinde 4. Levent’te bulunan Suudi Konsolosluğu’na nikah işlemleri amaciyla girmiş, tek dahada da oradan çıkamamıştı.

Olaya ait ülkemiz kapsamı geniş ve titizlikle yürütülen tek tahkikat yürütüyor. Bu tahkikat kapsamında olayın alana çıkması amaciyla her ayrinti analiz altına alınırken, özellikle beynelmilel basında çıkan haberler, Türkiye’yi karalama emeli güdüyor.

SUUDİLER ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR

ABD’de etkinlik gösteren tek Suudi var olan Cemal Kaşıkçı, yurttaşı olduğu ülkenin idaresi tarafından da Bir hayli önemsenmiyor. Önemsenmek tek yana, vahşice katledilen Kaşıkçı’nın ölümüne ait soruşturmayı baltalamaya, İspatları ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Veliaht Prens’in en yakınındaki 15 kişinin bulunduğu, bütün detaylara karşılık bu olayda parmağı yokmuş benzeri davranan Suudi yönetimi, cinayetle bizim hiçbir ilgimiz yok ama olay bizim topraklarımızda geçtiği amaciyla bizi ilgilendiriyor benzeri gösteriyorlar. Suudilerin bu tavrı cinayeti Türkiye’nin üstüne yıkmak istediklerine tek işaret olarak görülüyor.

Kaşıkçı cinayeti Türkiye'ye yıkılmaya çalışılıyor

ULUSLARARASI MEDYANIN OPERASYONU

Kaşıkçı olayı gazetecilik açısından kıymetli tek mevzu olsa da, dezenformasyona uğrayan Bir takım veriler beynelmilel alanda itibarsızlaştırmak amaciyla kullanılabiliyor.

Özellikle cinayetin Suudi Konsolosluğunda işlenmesi tek yana İstanbul’da gerçekleştirilmesi detayına dikkat çeken mahalli Suudi medyası, cinayeti Türkiye’nin üstüne yıkmaya çalışıyor.

Suudi medyanın tavrı tek yana AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve Avrupa medyası olaya Türkiye’yi dahil eden haberlerin altına imzasını atıyor. özellikle nihayet vakitlerde alana çıkan “isimsiz Türk yetkililer” ile başlayan haberlerin artış göstermesi, olaya direk Türkiye’yi çekmeye çalışan tek tutum olduğu istikametinde değerlendiriliyor.

Kaşıkçı cinayeti Türkiye'ye yıkılmaya çalışılıyor

ASILSIZ İDDİALAR

Basında çıkan haberlerin haddi hesabı bulunmuyor. özellikle yalanlama eder üstüne inşa edilen çok sayıda haber, beynelmilel düzeydeki bu soruşturmaya zarar vererek, perişan niyetli tek şekilde cinayeti Türkiye’nin üstüne yıkma emelini taşıyor.

Kaşıkçı cinayeti Türkiye'ye yıkılmaya çalışılıyor

MİT YALANI

Arap basınında bulunan haberlerden biri de Kaşıkçı’nın nişanlısı var olan Hatice Cengiz’in MİT ajanı olduğu. bunun için göre Kaşıkçı MİT tarafından kullanılan tek kişi olarak gösterilemeye çalışılıyor ve ölümünde de Türkiye’nin parmağının bulunduğu algısı oluşturulmaya çalışılıyor.

30 MİLYAR DOLAR

Türkiye’nin bu işin içinde bulunduğu yalanını pompalayanlar, aynı zamanda cinayetin üzerini örtmesi amaciyla Suudi Arabistan’dan 30 milyar dolar kazanç aldığını da ifade ediyor. özellikle nihayet vakitlerde karşıt görüşlü kesim tarafından fazlaca paylaşılan bu havadis de yasamsal medya yalanlarından biri.

İTİBARSIZLAŞTIRAN YALANLAR

Bu asılsız söylemler her ne civarindan yalan unsurları içerse de bilgi kirliliği oluşturacak ifadeler de barındırıyor. İtibarsızlaştırma ve perişan niyetlerle yapılan bu haberler yasamsal medyada hemide Türk ayni vakitte da yabancı kullanıcılar tarafından da paylaşılırken, bu durum medya üzerinde de karşılık buluyor.

Suudi gündeminde dolaşan bu söylemler ülkemiz gündemine kirli emelleri bulunan kişiler tarafından servis ediliyor. özellikle FETÖ’nün bot hesapları ve troller olarak tanınan kişlier bu noktada öne çıkıyor.

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } .catNw .nwItem h2 a{ width:98%!important; }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir