Süper Loto sonuçları belli oldu! 29 Kasım Süper Loto sonuçları

Spor

Süper Loto çekilişi ulusal Piyango İdaresi (MPİ) tarafından 580. sefer gerçekleştirildi. Süper Loto’da geçtiğimiz hafta devreden hatri sayilir büyüklükte ikramiye hasebiyle bu akşamki çekilişte heyecan da katlandı. 29 Kasım Süper Loto sonuçları’nda bahtlı numaralar 02 – 13 – 22 – 38 – 48 – 53 olurken varlıklı olma hayali kuran vatandaşlar düş kırıklığı yaşadı ve 3.306.685,43 TL‘lik ikramiye istikbal haftalara tur etti. 5 iyi bilen 46 kişi ise 11.330,05 TL kazandı. Süper Loto neticeleri ve Süper Loto’ya değin bütün detaylar haberimizde… 

29 KASIM SÜPER LOTO SONUÇLARI

02 – 13 – 22 – 38 – 48 – 53

6 iyi bilen kişi sayısı : 2.devir  Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 3.306.685,43 TL

5 iyi bilen kişi sayısı : 46   Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 11.330,05 TL

4 iyi bilen kişi sayısı : 3.149  Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 178,00 TL

3 iyi bilen kişi sayısı : 62.892 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 15,35 TL

Süper Loto ne vakit çekililir? 

Süper Loto her hafta Perşembe bugünü ulusal Piyango İdaresi’nde gerçekleştirilen çekiliş ile belli olur. Çekiliş saat 21.15’de noter huzurunda yapılır.

Süper Loto Nereden Oynanır? 

Süper Loto görevli Sayısal Oyun bayilerinden oynanabilir. Bayililer şu alanlarda çalışıyor olmak zorundadır; Gazeteciler, tekel ürünleri satanlar, süpermarketler, marketler, kuruyemişçiler, büfeler, gsm telefonu satıcıları, pc ve/ya müzik CD’si satanlar, Spor Toto, Ganyan bayileri. Oyuna ait kuponlar ve oyunu oynayacağınız terminaller, Yalnızca bu işlerle iştigal eden ve görevli Sayısal bayiliği almış var olan işyerlerinde bulunur. Süper Loto ücreti ulusal Piyango İdaresince belirlenir.

Süper Loto ikramiyeleri nereden alınır? 

Üç ve dört sayı kombinasyonu tutturan talihlilere ödemeler bayi kanalıyla yapılır. Beş iyi bilen talihlilere tediye bayi veya ulusal Piyango İdaresince yapılır. Altı iyi bilen talihlilerse ödemeyi dolaysiz ulusal Piyango genel Müdürlüğünden alırlar. Çıkan ikramiyeler amaciyla vakit aşımı tek yıldır. Bu süre zarfında tahsil edilmeyen ikramiyeler vakit aşımına uğrayacağından tahsil edilemeyecektir. onay edilmeyecek var olan sahte, üzerinde oynama yapılmış, zarar görmüş, vakit aşımına uğramış veyahut iptal edilmiş biletler amaciyla tediye yapılmaz. tek bilete tediye yapılabilmesi için, netlikle çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve Ayrı olarak art yüzündeki bilet no’sunun net okunacak civarindan iyi vaziyette olması gerekir. 18 yaşından küçükler Süper Loto 6/54 oynayamazlar. İkramiye çıkan biletlerine tediye yapılmasını isteyemezler. 18 yaşından küçüklere Süper Loto 6/54 oynatmak suçtur.

Süper Loto nasıl oynanır?

Bir kuponda 6 adet kolon ve kolon başına toplaminda 54 adet sayı bulunur. tek adet oynamak amaciyla bu sayılardan 6 adedi seçilip kalemle işaretlenir. İsterseniz kuponunuzu sen seç yoluyla terminale otomatik olarak doldurtabilirsiniz. Çoklu çekiliş işaretlerseniz aynı kuponu iki, üç veya dört haftalık oynayabilirsiniz. eğer otomatik olarak makineye doldurtmak adina kendiniz seçerek oynamak istiyorsanız; tek kolonda var var olan 1′den 54′e civarindan var olan sayılardan altı adedini seçip işaretlemeniz yeterlidir. Seçtiğiniz sayıların üzerini kalemle işaretlemeniz suretiyle toplamda asgari üç adet doğru sayıyı tutturmanız gerekecektir. İkramiyeler toplamda 3, 4, 5 ve 6 adet sayıyı doğru olasılık edebilen katılımcılar arasında paylaştırılır. tabiki 6 adet sayıyı tek seferde doğru olasılık edebilen katılımcı hatri sayilir büyüklükte ikramiyeye dogruluk kazanır. hatri sayilir büyüklükte ikramiye milyon liranın üzerindedir.

Süper Loto kolon fiyatı

Süper Loto kolon ücreti iki TL’dir. Yukarıda yazıldığı benzeri tek kolonda sıralanmış 1′den 54′e civarindan sayılardan altı adet işaretleyerek tek kolon oynamış olursunuz. tek biletle toplaminda 6 kolon oynayabilirsiniz. İsterseniz altısını da doldurarak şansınızı arttırırsınız. ama Süper Loto kolon ücreti tek Lira iken, tek seferde bütün kolonları oynadığınız taktirde, Süper Loto kupon ücreti var olan 6 TL’yi ödersiniz. OYUN TÜRÜ KOLON FİYATI Süper Loto 6/54 iki Lira Sayısal Loto 6/49 1.5 Lira On Numara tek Lira Şans Topu 5 1 tek TL

Süper Loto Biletinize Dikkat Edin 

Biletinizi aldığınızda işaretlediğiniz sayıların terminal tarafından bilete doğru şekilde basıldığını gözle denetim edin. Bileti katlamayın, buruşturmayın ve Katiyen yırtmayın. Yırtılmış biletler Tamamiyle geçersiz sayılırlar! Biletinizi başkasına vermeyin ve çekiliş neticeleri açıklanana civarindan her biletin galip gelen bilet değerinde olduğunu unutmayın.

Bilet Üzerinin İmzalanmasının hukuki Bağlayıcılığı Var mıdır? 

Milli Piyango İdaresinin gerçekleştirdiği şans oyunlarının hepsinde olabilitesi çok olmak üzere; Resmi belge sayılan biletlerin arkasına, isim, soyad yazılarak imzalanması öneri olunur. Bu tek güvenlik önlemidir ve hukuki bağlayıcılığı da vardır! Zaten, bahtlı katılımcılar özüllerini almak üzere MPİdaresi veya rastgele tek şubesine başvurduklarında. Biletleri sahiplenmeleri ve kendilerinin olduğunu delil etmeleri için, biletlerinin arkasına isim, soyad yazarak imzalamaları istenir. Biletler haricinde sayısal oyunlarda kullanılan kuponlar ise Yalnızca tek oyun oynama aracıdır.

Süper Loto’da Bilet Ortaklığı mümkün müdür? 

Evet mümkündür! Bununla alakalı olarak, Yargıtay 4.Hukuk Dairesinin 1989/11034E., 990/6200 K. ve 10.04.1990 tarihindeki kararlarında belirtildiği üzere “Bilet ortaklığı, Piyango bileti üzerindeki imzanın, ortaklığa delalet etmesini ifade eder.” ulusal Piyango yetkilileri bilet üzerinde imzası var olan kişi gelmedikçe ikramiyenin ödenmediğini de belirtmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir