Çektiği Videolardan Dolayı Hakkında Soruşturma Başlatılan Enes Batur’un 2’nci Filminin Çekimleri İptal Edildi

Magazin

Youtuber Enes Batur, 20 Ekim bugünü kanalında yayınladığı videoda defaatle argo ettiği amcasını aşağıladı. dahada ardindan gelen tepkiler üstüne İzah yaparak özür dilemişti. ama Batur’un videosu amaciyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet yağdı. ile alakalı tek çok suçtan tahkikat başlatılan Enes Batur’un 2. filminin çekimleri de iptal edildi.

FİLMİNİN ÇEKİMLERİ İPTAL EDİLDİ

Habertürk’ten Mehmet Çalışkan’ın haberine göre, mevzubahis tahkikat hasebiyle yapımcı firma ‘Enes Batur ile düş mi hakikat mi’nin ikincisinin çekilmesini gündemlerinden çıkararak çekim hazırlıklarını durdurup projeyi iptal etti.

İLK FİLMDEN 17 MİLYON HASILAT YAPMIŞTI

19 Ocak’ta gösterime giren ‘Enes Batur ile düş mi hakikat mi’, 12 haftada tek milyon 483 bin 848 kişi tarafından izlenmişti. Filmin hasılatı ise 17 milyon 463 bin 423 Lira olarak gerçekleşmişti.

HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Enes Batur ile alakalı ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘Sesli yazılı veyahut görüntülü tek ileti ile hakaret’ suçlarından tahkikat başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir