İbrahim Tatlıses Gözyaşlarına Boğuldu!

Magazin

Ölümsüz şarkıların efsane şairi Ahmet Selçuk İlkan, zanaat hayatının 41. yılını evvelki akşam, dev tek organizasyonla kutladı. ‘Ahmet Selçuk Unutulmayan Şarkılar Vol 2’ albümüne yorumları ile renk katan müziğin dev isimleri, İlkan’ı bu hususi gecede yalnız bırakmadı.

KLASİKLEŞMİŞ ŞARKILARI SESLENDİRDİ

Cengiz Kurtoğlu, Emel Sayın, Demet Akalın, Zara, Berkay, Merve Özbey, Ebru Yaşar, Fettah Can, Ziynet Sali, Rubato, Mehmet Erdem, Baha, Çağatay Akman, Rober Hatemo, Elif Kaya, Sami, Sinan Özen, Pelin Körmükçü, Zühre Dalmaz, Haktan, Nil Burak, Halil Sezai, Berdan Mardini ve Safiye Soyman benzeri birbirinden kıymetli isimler klasikleşmiş Ahmet Selçuk İlkan eserlerini yorumladı.

“YAŞARKEN BANA VERİLEN EN GÜZEL HEDİYE”

Gece öncesi medya mensuplarının suallerini Cevaplayan Ahmet Selçuk İlkan, “Hayatımın en iyi anlarını yaşıyorum çünkü hayatım süresince yazdığım her şarkı şu vakit tek film şeridi benzeri gözlerimin önünde. En çok sevdiğim isimler, en kıymetli sanatçılar benim şarkılarımı okuyorlar. Ve yaşarken bana verilen en iyi armağan diye düşünüyorum. Bu gece hayatımın en iyi şiiri şu vakit sahnede yazılıyor.” diye konuştu.

VATAN ŞAŞMAZ ALKIŞLARLA ANILDI

Geceye şarkılar civarindan duygusal anlar da damga vurdu. ‘Ahmet Selçuk İlkan ‘Unutulmayan Şarkılar’ albümünün evvel tanıtım gecesinin sunuculuğunu Saba Tümer ile yapan vatan Şaşmaz, merasimde alkışlarla anıldı. tek evvelki lansmana ait görüntülerin bulunduğu videoda Şaşmaz’ın görüntüleri konuklara duygusal anlar yaşattı.

İZMİR’DEN SÜRPRİZ CANLI BAĞLANTI

Gecenin sürpriz konuğu ise İzmir’den geceye canlı bağlanan İbrahim Tatlıses oldu. Ahmet Selçuk İlkan ‘Unutulmayan Şarkılar Vol 2’ albümünde ‘Biz Ne Ayrılıklar Görmüş Adamız’ şarkısını seslendiren Tatlıses, konuklara hatri sayilir büyüklükte tek sürpriz yaptı. Şarkıyı salondakilerle birlikte dinleyip, ağlayan imparator, uzunca süre ayakta alkışlandı. İbrahim Tatlıses, İlkan’a ‘Bu vakte civarindan gelmiş geçmiş en hatri sayilir büyüklükte kalemsin. Senin yüzlerce şarkını okudum. İyi ki varsın’ diyerek İlkan’ı selamladı. Birbirinden kıymetli isimlerin bulunduğu zanaat senesi gecesi, Sanki yıldızlar geçidine oyun alani/sahne oldu. Geceye katılanlar arasında Orhan Gencebay, Emel Müftüoğlu, Sami Özer, Elif Karlı, Dilan Çıtak, Emirkan, Ceyhun Çelikten, Selen Görgüzel Alkan, Tuğba Özay, Ferman Toprak, Gurur Aydoğan benzeri zanaat dünyasının yanı sıra iş dünyasının meşhur simaları da vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir