Engelli Vatandaş Aldığı Hibeyle Hobisini Gelir Kapısına Dönüştürdü

Ekonomi

Osmaniye’nin Hasanbeyli kazasi Yeşilyurt semtinde yaşayan 47 yaşında olan Ayşe Konur, evinin bahçesinde hobi olarak beslediği tavukları kazanç kapısı haline getirdi. İşkur’un Özürlü hibesinden de istifade ederek organik yumurta üstüne tavuk çiftliği kuran Konur, 530 tavuk sahibi oldu.

DESTEK ALARAK TAVUK SAYISINI 530’A YÜKSELTTİ

hergün vasati 300 yumurta aldığını belirten tavuk çiftliği işletmecisi Ayşe Konur, “Ben tavuk beslemeye 5-10 tavuk ile Osmaniye’deki Hanemde hobi olarak başladım. dahada ardindan işimi ilerletmek istedim ve İşkur’dan destek aldım. Eğitimimi bitirdikten ardindan İşkur bana destek verdi. dahada ardindan Hasanbeyli kazasina yerleşerek tavuklarımı çoğalttım takriben 530 adet tavuğum oldu. Burada organik yumurta imalatı yaparak yumurta satışı yapıyorum. Satışlarımızda gayet iyi oluyor. Hasanbeyli’de olsun Osmaniye’de olsun şarküterilere yumurta satışı yapıyorum. İlerde çiftliğimi dahada da genişletmeyi hedefliyorum” diye konuştu.

“32 SAATLİK GİRİŞİMCİLİK egitimi VERDİK”

Osmaniye Çalışma ve İş müessesesi İl Müdürü Ahmet Altunkaynak ise “Ayşe Hanım dahada evvel bu işi minik çapta yapıyordu. dahada ardindan İşkur’un Özürlü hibesinden istifade etmek amaciyla bize müracaat yaptı. Biz de kendisine evvela 32 saatlik girişimcilik egitimi verdik. derhal evvel etapta kuruluş amaciyla desteğimizi verdik. dahada ardindan İhtiyaç duyulan var olan ekipmanlar saglamak edilerek fatura karşılığında kendisine İhtiyaç duyulan destek sağlandı. asama içinde kendisine İhtiyaç duyulan var olan destekleri de sağlamaya ayni ritimde devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir