Eskişehir’de Yaşlı Adamı “Polisim” Diyerek Dolandıranlar İçin Karar Çıktı

Güncel

Eskişehir’de kendisi kendilerini zabita olarak tanıtarak 89 yaşında olan tek kişinin takriben 1,6 milyon lirasını dolandırdıkları iddiasıyla haklarında dava açılan üç yakalanmis sanığa 8’er sene mapus ve toplaminda 3,6 milyon Lira adli kazanç cezası verildi.

1,6 MİLYON LİRASINI DOLANDIRDILAR

3. Ağır karar Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında yakalanmis sanıklar Mahmut tas (20), Mehmet Şeref Bozkurt (25) ve Ömer Faruk Bozkurt (19) ile avukatları hazır bulundu. Suçlamaları reddeden sanıklar, tahliye ve salıverilme isteginde bulundu.

İDDİANAME HAZIRLANDI

“89 yaşında olan Mehmet İhsan Erkul’un hatali tarihinde bankasındaki hesabından kısa vadede çok miktarda kazanç çekmesinden şüphelenen banka memurunun vaziyeti polise bildirdiği, mağdurun bankadan çektiği tek milyon 593 bin 930 lirasını zabita olduklarını argüman eden kişilere verdiği, sanıkların parayı alarak evvel Ankara’ya, oradan da uçakla Şanlıurfa’ya gittiği anlaşılmış, hiçbir akrabası olmayan mağdurun en nihayet 500 bin Lira dahada çektiği, nihayet çektiği parayı sanıklara teslim edemeden güvenlik güçleri olaya müdahale etmiştir. Mağdur, kimsesiz olduğunu ve sanıklarla uğraşmak istemediğini belirterek şikayetçi olmamıştır.”

Cumhuriyet savcısının mütalaasını onay etmeyen yakalanmis sanıklardan Mahmut Kaya, “Olayla hiçbir alakam yok. Suçlamayı onay etmiyorum.” dedi.

3 SANIĞA 8 YIL CEZASI VERİLDİ

Üç sanığı 8’er sene mapus cezasına çarptıran heyet, Mahmut Kaya’ya 1,2 milyon, Mehmet Şeref Bozkurt’a 900 bin ve Ömer Faruk Bozkurt’a 1,5 milyon Lira da adli kazanç cezası verdi.

KENDİSİ ŞİKAYETÇİ OLMAMIŞ, POLİS TESPİT ETMİŞ

Eskişehir’de şubat ayında 89 yaşında olan Mehmet İhsan Erkul’un bankadan yüklü miktarda kazanç çekmesinden şüphelenen banka görevlisi vaziyeti polise bildirmiş, Mehmet İhsan Erkul’u takibe alan polis, şahsın dolandırıldığını tespit etmiş, gözaltına alınan üç kuşkulu tutuklanmıştı.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir