Akıllı televizyonlarına uzaktan erişim özelliği ekledi

Teknoloji

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung Electronics, 2019’dan bu yana Akıllı TV serilerinde yer alacak tertemiz uzaktan erişim özelliğini duyurdu. Uzaktan erişim özelliği; bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlara kablosuz bağlanma imkanı sunarak, kullanıcıların ahenk gösteren programları ve uygulamaları akıllı TV’leri üzerinden denetim edebilmesini sağlıyor.

Klavye benzeri giriş cihazları de uzaktan erişim özelliği ile Samsung akıllı TV’lere bağlanabiliyor. Kullanıcılar kablo ile ayrı tek HDMI bağlantısına neden duymadan, kendisinin odalarındaki bilgisayara oturma odalarındaki televizyondan erişebiliyor, böylelikle bağlı tek klavye ve fare kullanarak TV ekranında internette gezinebiliyor veyahut oyun oynayabiliyorlar.

TV EKRANINDAN BULUTA BAĞLANACAK

Uzaktan erişim sayesinde kullanıcılar, içerikleri hatri sayilir büyüklükte ekranda görüntülemeye ek olarak, televizyona bağlı cihazlarını klavye ve fareyle direk denetim edebiliyor.

Ayrıca, web tarayıcı tabanlı bulut ofis hizmetine de uzaktan erişim ile erişilebiliyor. Kullanıcılar bu şekilde akıllı TV’lerinden dosyalara ulaşıp, belgeler üzerinde çalışabiliyor. Samsung, kendisine ait Knox güvenlik teknolojisine de uzaktan erişim özelliğini eklediğini duyurdu.

Samsung Electronics Görsel Ekran İş Biriminden sorumlu reis Yardımcısı Hyogun Lee, “Uzaktan Erişim ile tüketiciler cihazlarına heyeti çeşitli programlara, uygulamalara ve bulut hizmetlerine tv ekranlarından erişebilecek” dedi.