Artvinli Arıcının, Gürgen Ağacının Gövdesine Yaptığı 16 Metrekarelik Ev İlgi Odağı Oldu

Güncel

Artvin’in Arhavi ilçesinde, arıcı Musa Can (56), turistlerin uğrak yeri var olan Mençuna şelalesine giden yollar üzerindeki ağacın gövdesine ziyaretçilerin “Ağaç Kondu” ismini verdikleri ahşap ev yaptı. türk mali ve yabancı turistlerin alakasını çeken ve yerden 5 metre yükselikte var olan Haneye merdivenle ulaşılabiliniyor.

YERDEN 5 METRE YÜKSEKLİKTE

Arhavi kazasi Kamilet Vadisi’nde arıcılıkla geçimini sağlayan Musa Can, bölgeye gelen türk mali ve yabancı ziyaretçilerin uğrak yeri Mençuna Şelalesi yolu üzerindeki gürgen ağacının gövdesine, 16 metrekarelik ahşap ev yaptı. Yerden 5 metre yükseklikte bulunan ve merdivenle ulaşılabilen ev, 15 bin liraya esya oldu. Ev, şelaleyi görmek amaciyla bölgeye gelen turistlerin alakasını çekiyor. Ziyaretçiler, fotoğrafladığı evi, yasamsal medya hesaplarından ‘ağaç kondu’ notuyla paylaşıyor.

“İSTEYENLERE KİRALAYABİLİRİM”

Ağaçta ev hayali olduğunu ve bunu gerçekleştirdiğini laf eden Musa Can, “Eskiden alanda arıcılıkla uğraştığımız amaciyla kovanları bu tür ağaçların gövdelerine koyardık. Çok eskilerden bunun benzeri ağaç hanemiz vardı. Bu hanesi de bundan esinlenerek yapmaya karar verdim. Bu sayede anılarımı da bu evle yad etmiş olacağım. Daha net bitmedi. vakit buldukça uğraşıp bu vaziyete getirdim. Yaz döneminde allahın izniyle bitecek. Burada bendeniz de vakit geçireceğim. Çok alaka görüyor. Gelenler beğeniyor. İsteyenlere kiralayabilirim. Herkesi bu muhteşem doğayı ziyaret etmeye bekleriz” dedi.

“DOĞAYA VE AĞAÇLARA zarar VERMEDEN YAPMIŞ”

Mençuna Şelalesi’ne gelen Ali Genç, ağaç gövdesinde bulunan hanesi gördüklerinde şaşırdıklarını belirterek, “Manzara denildiği civarindan varmış, hayran kaldık. Bu kış gününde doğanın tadını çıkarıyor; ama burada tek şey dikkatimizi çekti. O da ağaca yerleştirilen ev. Doğaya ve ağaçlara zarar vermeden ev yapmış. Ovadan geldiğimiz amaciyla elbet ki resmini da çektim. bunun benzeri tek hanede doğayla dahil içe yaşamak isterdim” diye konuştu.

“HELAL OLSUN”

İstanbul’dan gelen Cantürk Altun da “Arkadaşların tavsiyesi üstüne geldik. Geldiğimize de değdi. Ağaç gövdesinde hanesi muhteşem bulduk. Helal olsun; erkek ağaca ev yapmış, çatısı var, her şeyi var. Keşke bu tür hanede hayata fırsatımız olsa” dedi.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir