Bodrum Mandalinasından Dolma, Sütlaç, Baklava, Pastil, Tarhana ve Peynir Gibi 20 Çeşit Ürün Elde Ediyor

Güncel

Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’nde yaşayan üç bebek annesi 44 yaşında olan Fadime Aslan, takriben 8 senedir mandalina dolması başta olmak üzere, 20’ye yakın mandalinalı mahsul ele geçirmeye başladı. Aslan, evinde ailesiyle birlikte yaptığı bu ürünleri festivaller başta olmak üzere, ilçenin çeşitli alanlarında kurulan stantlarda ve yasamsal medya üzerinden tanıtımını yapıp, kargo yoluyla satışa sunuyor.

Girişimci Fadime Aslan, oldukça kıymetli gördüğü Bodrum mandalinadan ekşi, sütlaç, baklava, un, tarhana ve pastil benzeri ürünler yaptığını söyledi. Bodrumluları mandalina bahçelerine sahip çıkmaya çağrı eden Aslan, bu alanların adina ak binaların yapılmaması gerektiğini vurguladı.

“20 ÇEŞİT ÜRÜNÜMÜZÜN PATENTİNİ ALDIM”

Bodrum’dan çıkan bu ürünleri vatan dışına da ihraç edilebileceğine dikkati çeken Aslan, şöyle konuştu:

“Mandalina oldukça kaliteli, bu ürünler de oldukça dikkat çekiyor. Bunlara sahip çıkalım istiyorum. bendeniz 8 senedir Bodrum mandalinasından mahsul yapıyorum. Bunların tamamının da patentini aldım. Mandalina hanesi diye de tescil yaptırdım. Her şey Bodrum’a ait oldu. Ürünleri dahada iyi yerlere taşıyıp, ev hanımlarına da üretmek ve tüketmek amaciyla tek nevi iş imkanı da sağlamış oluruz. Bu ürünler yeryüzünde tek evvel oldu. 20 tür ürünümüzün patentini aldım. Bunlar arasında, dahil pilavlı dolma, sütlaç, salamura, baklava, ekşi, pastil, kuru lokum, tarhana, peynir, tahin helvası ve mandalina çayı benzeri ürünler yer alıyor.”

8 senedir bu işle uğraştığını ve artık Bodrum’da kendince tek sektör oluşturduğunu belirten Aslan, yasamsal medya üzerinden satışını yaptığı ürünlerini kargoyla, başka satışlarını da stantlarda yaptığını belirtti.

“BODRUM MANDALİNASINI DA ÇOK SEVİYORLAR”

Ürünleri evvel kez görenlerin oldukça şaşırdığını aktaran Aslan, “Yazın otellerle, plaj ve kulüplerle çalışıyoruz. ayrım ürünler olduğu amaciyla insanların alakasını çekiyor. Bodrum mandalinasını da çok seviyorlar.” ifadesini kullandı.

Aslan, bu ürünlerin vatan dışında da tanıtımını uygulamak amaciyla beynelmilel patent alma çabasında olduklarını da vurguladı.

“BODRUM’A YAKIŞAN ÜRÜNLER OLMUŞ”

Eşiyle mandalinalı ürünlerin tadına bakanimiz istek Onum, çok değişik ve enteresan ürünler olduğunu kaydetti. Dolmanın kendisine çok enteresan geldiğini belirten Onum, “Baklava, sütlaç ve dolma çok değişik görünüyor. Mandalinanın bu şekilde değerlendirilmesini çok iyi buluyorum. Bodrum’a yakışan ürünler olmuş.” dedi.

Ürünlerin birçoğunun tadına baktığını ve çok başarılı bulduğunu belirten Hakan Omun da, girişimci Fadime Aslan’ı kutlama etti.

Mandalinalı ürünleri kabuğuyla tüketmenin çok ayrım olduğuna işaret eden Oya Polat ise gördüğü ürünlerin klasik, her yerde bulunan ürünlerden olmadığını, bu yüzden görünce ve tadına bakınca çok huzur aldığını kaydetti.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir