Kredi Kartı Borçlularına Büyük Kolaylık! 10 Bin TL’lik Borçta 10 Bin TL Tasarruf Edilecek

Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,AK Parti TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Grup Toplantısı’nda tertemiz yenilemeler ile alakalı izahlar yaptı. bunun için göre, kredi kartı borcunu ödemekte zorluk çeken vatandaşlara var borçlarını dahada basit ödeyebilmeleri amaciyla tertemiz tek imkan getiriliyor. tarım Bankası aracılığıyla tediye güçlüğü yaşayan vatandaşların kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak.

FAİZ ORANLARI

Vatandaşın hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun tarım Bankası’ndan alınacak krediyle borçlar kapatılacak. Kredi kartı borç yapılandırmasında nema 24 aya civarindan yüzde 1,10, 60 aya civarindan yüzde 1,20 olacak. Bu uygulamayla 31 Aralık 2018’e civarindan var olan kredi kartı ve para avans borçları yapılandırılacak.

10 BİN LİRA BORCU var olan ÜZERİNDEN ÖRNEK

10 bin Lira kredi kartı borcu var olan kişi, 24 aylık vadede borç ödemeyi onay ettiğinde aylık ödemesi 488 Lira olacak. Bu kişinin yapacağı toplaminda tediye ise 11 bin 712 lira.

Aynı kişi, 10 bin liralık borcunu 60 ay içinde ödemeye karar verirse aylık ödemesi 234 Lira olacak. toplaminda ödemesi ise 14 bin 40 Lira olacak.

10 BİN LİRA TASARRUF SAĞLANIYOR

10 bin Lira borcu var olan biri var nema oranlarıyla tediye yapmazsa 21 bin 798 liralık tek borçla surat yüze gelecek. tertemiz sistemden yararlanırsa 24 ayda 10 bin liradan çok tasarruf etmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir