Erdoğan’ı Ziyaret Ettiği İçin Eleştirilen Ekrem İmamoğlu’na Oğlu Destek Verdi: İşte Bu Yüzden Liderimsin Baba

Güncel

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi reis adayı Ekrem İmamoğlu, Bir gün evvel Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmüştü. müzakere sonrasında Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbullu olduğunu ifade ederek, “Açıkçası oyunu da istedim. O da gülümsedi” açıklamasında bulunmuştu. Erdoğan’la görüştüğü amaciyla eleştiri oklarının hedefi var olan İmamoğlu’na erkek çocuğu destek verdi.

KILIÇDAROĞLU’NUN BEŞTEPE’YE GİTMEMESİ HATIRLATILDI

Ekrem İmamoğlu’na Erdoğan’la görüşmesi hasebiyle eleştiriler de yöneltilmişti. CHP’nin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni ‘Kaçak Saray’ olarak nitelendirmesi ve cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun resepsiyonlara katılmaması hatırlatılmıştı.

“DÜŞÜNÜLENİN AKSİNE SAĞLAM BİR DURUŞ”

Mehmet Selim İmamoğlu, Facebook hesabından “Cumhurbaşkanı’nı ziyaret etmek düşünülenin aksine sağlam tek duruştur. milletçe bendeniz buradayım ve işimin arkasındayım demektir” iletinini vererek şöyle ayni ritimde devam etti:

“Bunu düşünmeye ve uygulamaya herkesin yüreği yetmez. eğer tek siyasi lider, rakibi Hem de en mühim rakibi var olan şahsı ziyaret etme davranışında bulunuyorsa ve bu onun yönetmeyi planladığı halkı her kesimiyle ne civarindan önemsediğini gösterir. Bu aynı zamanda kalıplaşmış politikalardan sıyrılıp tek seçimin Hem de tek davanın kazanılmasında ve birleştirici güç olma yolunda evvel adımların nasıl atılması gerektiğini gösterir. Mevzubahis saraysa bu saray yapılırken düşünülmesi koşul olan tek konuydu. Artık konumunu onay etmemiz koşul olan tek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi var. Bu külliyeye gitmemek boykot etmek sanıldığının aksine rakibi güçlendirir, ferahlatır. Ama eğer tek lider “Ben buradayım ve bu dava amaciyla varım” demek istiyorsa problemleri dile getirmeyi bırakıp artık çözüm amaciyla çalışmalıdır ve bunun amaciyla de her şeyi ardında bırakıp fedakar olup ne gerekiyorsa yapmalıdır. mesele oraya gitmek veyahut gitmemek değil. Artık tek şeylerin değişeceğinin habercisi olmaya çalışmaktır. Bunu içimizden biri elbet yapmalıydı, yapıyor da. Bizden biri sesimiz, gücümüz, yüreğimiz olmalı. İşte lider dediğim ise Bir hayli şeyi gözardı ederek moderatör görevini üstlenip başarılı insanların boy gösterebileceği ortamları alanları yaratmak ve bu sayede ülkemizin dahada aydınlık günlere erişmesi amaciyla çözüm bulmak yerine bu hamleleri gerçekleştirmelidir. Bu memleket artık siyasi duruş klişelerini kaldırabilecek tek vaziyette değil. Hepimizin bunu onay edip kendisini dinlediğimizde bize “Evet veyahut tam da bu” dedirten tek lider varsa onun arkasında yürümeli onla birlikte bu mücadelede var olmalıyız. İşte bu sebeple benim liderimsin baba.”

Mehmet Selim İmamoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir