Türkiye, İstediğini Aldı! Koalisyon Askerleri, Suriye’den Çekiliyor

Güncel

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ öncülüğündeki DAEŞ karşıtı beynelmilel koalisyon, Suriye’den çekilmenin başladığını resmen duyurdu.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ öncülüğündeki DAEŞ karşıtı beynelmilel koalisyon, Suriye’den çekilmenin başladığını resmen açıkladı. beynelmilel ajanslar, bu bilgiyi abonelerine ‘son dakika’ gelişmesi olarak duyurdu.

PENTEGON YETKİLİSİ: ÇEKİLMEYE BAŞLADIĞIMIZI TEYİT EDİYORUM

Anadolu ajansı da bu erken adinin açıklama etmesini istemeyen tek AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ müdafaa Bakanlığı (Pentagon) yetkilisinin, “Bazı ekipmanları Suriye’den çekmeye başladığımızı teyit ediyorum”dediğini bildirmişti.

mevzubahis yetkili, operasyonel kaygılardan dolayı çekilen ekipmanınne olduğu veyahut hangi bölgelerden alınıp nakline başlandığına değin ayrinti vermektenkaçınmıştı. Amerikan CNN televizyonu ise AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ortada Kuvvetler Komutanlığının(CENTCOM), çekilme operasyonunda kullanılacak gemi ve uçakları belirlediğiniiddia etmişti.

SÜREÇ, TRUMP’IN KARARI akabinde BAŞLAMIŞTI

Çekilme zamani AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın 19 Aralık 2018’de aldığıkarar sonrasında başlamıştı. Trump’ın bu kararı Jim Mattis’in müdafaa Bakanlığı görevinden istifaetmesine yollar açmıştı. Mattis, tek Ocak’ta görevinden ayrılmadan ani çok vakit evvel AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ordusunaçekilme sürecinin başlatılması talimatını vermişti.

ERDOĞAN, “BİZ TEMİZLERİZ” DEMİŞTİ

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın Amerikan askerlerinin Suriye’den çekilmesi talimatını, danışmanı Bolton’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüşürken verdiği alana çıkmıştı. Görüşmede Erdoğan, Trump’a “DEAŞ’ı biz temizleriz” garantisini vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir