Sağlık Bakanlığı kura sonuçları sorgulama sayfası: İŞKUR kura sonuçları belli oldu!

Güncel
Sağlı Bakanlığı kura neticeleri sorgulama sayfası erişime açıldı. İŞKUR üzerinden başvuruları gerçekleştirilen çalisan alımı neticeleri amaciyla sağlık Bakanlığı kura neticeleri sorgulama ekranı haberimizin içinde yer alıyor. sağlık Bakanlığı, kura sonuçlarına göre kadrolu çalisan amaciyla İŞKUR üzerinden 6 bin 409 çalisan alımı gerçekleştirdi. İşte, sağlık Bakanlığı kura neticeleri ve İŞKUR neticeleri sorgulama ekranı…

Sağlık Bakanlığı kura neticeleri açıklandı. İŞKUR kura neticeleri amaciyla haberimizdeki sorgulama sayfası aracılığı ile girerek öğrenebilirsiniz. Güvenlik görevlisi, ambülans şoförü, elektrikçi benzeri Bir hayli sınıftan alım gerçekleştirecek var olan sağlık Bakanlığı, başvuruları İŞKUR üzerinden almış, neticeleri kura çekimi ile açıklama edeceğini bildirmişti. sağlık Bakanlığı vakit içinde yaptığı izahta ise sağlık Bakanlığı duyurusunda; Kura, 15 ocakta 2019 Salı bugünü gerçekleştirilecektir. Katılımcılar, Kura neticelerini aynı vakit saat 20.00′ den ardindan https://iscisonuc.saglik.gov.tr web adresinden öğrenebileceklerdir.” dedi. İşte sağlık Bakanlığı kura neticesi sorgulama ekranı ve İŞKUR kura sonuçları…

KURA SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

İŞKUR sağlık Bakanlığı kura neticeleri münhal kadronun dört katı asil dört katı yedek noter huzurunda ile münhal kadronun dört katı asil dört katı yedek noter huzurunda belirlendi.

iskur-saglik-bakanligi-kura-sonuclari

KURA neticenine İTİRAZ YARIN BAŞLIYOR

Adaylar, imtihan sonuçlarının ilanından bu yana üç (üç) iş bugünü içinde imtihan sonuçlarına ait itiraz dilekçeleri imtihan heyeti veyahut kurullarına sunulmak üzere kent sağlık müdürlüklerine yazılı olarak verebilecek. İl sağlık müdürlükleri itiraz dilekçelerini acil olarak imtihan heyeti veyahut kurullarına iletecek ve alakalı kurullar üç (üç) iş bugünü içinde itirazları sonuçlandırarak nihaî karar, alakalı kent sağlık müdürlüklerinin web adresinde duyuru edilecek, yazılı tebligat yapılmayacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI çalisan ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Sürekli işçi kadrolarına müracaat eden adayların aşağıdaki koşulları taşımaları gerekmektedir;

1. 2527 sayılı kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı hükümet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı asagi bentlerinde anlatilan koşulları taşımak.

2. 18 yaşını bitirmiş olmak.

3. 36 yaşından vakit almamış olmak.

4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veyahut muaf olmak).

5. Başvurulan iş amaciyla için tek okuldan (bölümden/programdan) nihayet müracaat tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen başka sertifika/belgelere sahip olmak.

6. Herhangi tek yasamsal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veyahut malullük aylığı almamış olmak.

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip var olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında anlatilan öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. Kamu Personeli seçenek etme sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;
a) Önlisans mezunları için; Ölçme, seçenek etme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 seneninde yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 nokta benzeri asgari 60 nokta almış olmak.
b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 seneninde yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 nokta benzeri asgari 60 nokta almış olmak.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir