Son dakika… Bakan Soylu: Ölü sayısı 18’e çıktı

Güncel

İçişleri Bakanı Süleyman asil ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat kuruluş Kartal’da çöken binayla alakalı nihayet vaziyeti bulunan açıklamalarda bulundular.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yaklaşık üç vakit oldu. 74 saatin içerisindeyiz. Bu anne civarindan enkazdan 32 vatandaşımızı çıkardık. Bunların 14’ünü sağ olarak Ne yazık ki 18’ini vefat seklinde çıkardık. nihayet çıkardığımız vatandaşımızın kimliği Daha belli değil. Onun kimliği belli olunca da kamuoyuyla paylaşacağız. Buraya gelirken, tek vatandaşımıza dahada ulaşıldığı, tertemiz ulaşıldığı belirtildi. Her halde tek yarım saat, tek saat içinde çıkarılması mümkün olur” dedi.

“ADLİ SORUŞTURMA ayni ritimde devam ETMEKTEDİR”

Soylu, “Sayın Cumhurbaşkanımız buraya, hastaneye ve cenaze namazlarına katıldı. Adli tahkikat ayni ritimde devam etmektedir. İçişleri Bakanlığı Teftiş heyeti Başkanlığı da tek tahkikat başlatmıştır. Başka bir deyişle mevzunun hemide adli, ayni vakitte da yönetimsel bölümü tek arada yürümektedir. Arama kurtarma çalışmaları aynı titizlikle ayni ritimde devam etmektedir. Bir gün evvel gece siz de şahit oldunuz, tek ara sismik tek devinim olduğu söylendi. Riskli tek alanda çalışıldığını dahada evvel söylemiştik. Bu sismik devinim dolayısıyla da tek değerlendirme dahada yapıldı. Ama çalışmanın ayni ritimde devam etmesine baz alinarak tek Vaziyetin olmayacağı alana konuldu. Ve çalışma ayni ritimde devam ediyor. İnşallah enkazından altındaki vatandaşlarımıza da ulaşırız ve böylelikle yıkıntının altında ve enkazla alakalı İhtiyaç duyulan çalışmalarımızı süratle bitirme kabiliyetini alana koyarız” şeklinde konuştu.