Spor Bakanlığı personel alımı 2019! Gençlik ve Spor Bakanlığı, İŞKUR üzerinden 3 bin 243 sürekli işçi alacak

Gündem

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kent ve kaza müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere üç bin 243 “sürekli işçi” alımı yapacaklarını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, ülkemiz İş müessesesi ( İŞKUR) üzerinden yapılacak devamlı işçi alımı duyurusunun 11 Şubat Pazartesi bugünü 00.00 itibarıyla bakanlığın web sitesinden yapılacağını bildirdi. Başvurular 15 Şubat’ta sona erecek. İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı çalisan alımına değin detaylar…

SPOR BAKANLIĞI çalisan ALIMI KADRO DAĞILIMI

İşe alınacak 278’i engelli, 146’sı Daha önceki cezali olmak üzere toplaminda üç bin 243 devamlı işçinin iş kolları şöyle:

“Temizlik görevlisi, cankurtaran, mekaniker (pedallı araçlar),otobüs kaptanı (şoför),aşçı, aşçı yardımcısı, akım tesisatçısı (bina),güvenlik görevlisi, havuz suyu operatörü, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, restaurant çalisani (servis elemanı),resepsiyon görevlisi (ön ofis elemanı),soğutma ve iklimlendirme teknisyeni, pc donanım / teknolojisi teknikeri, çim alan tesisi ve idaresi teknikeri, makine teknikeri, gençlik lideri, muhasebeci.”

Engelli ve Daha önceki cezalilar temizlik görevlisi olarak işe alınacak. müracaat yapacakların asgari ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor.

Çim alan tesisi ve idaresi teknikeri, makine teknikeri, gençlik öncüsü ve muhasebeci olarak işe alınacaklara sözlü imtihan yapılacak. Bunların dışında var olan iş kollarında başvuranlar ise 27 Şubat bugünü noter huzurunda kuraya doğal tutulacak ve kura neticeninde belirlenecek asıl adaylar ileri tek tarihte sözlü imtihana doğal tutulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir