Ali Koç’tan Nihat Özdemir açıklaması!

Gündem

Fenerbahçe takimi Başkanı Ali Koç, ülkemiz Futbol Federasyonu (TFF) reis Vekili Nihat Özdemir’in Bir takım izahlarına ilişkin, “Bizim ifadelerimiz TFF’de ağırbaşlı rahatsızlıklara neden olmuş. Bu izahları zayıflatmak amaciyla Nihat bey kullanılmış veyahut kendini kullandırtmıştır.” dedi.

Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün Daha önceki reis vekillerinden Nihat Özdemir’in kendisiyle alakalı medyaya yansıyan ifadelerine, FB TV’deki izahlarıyla cevap verdi. Fenerbahçe takimi reis Vekili Semih Özsoy’un tek tv programında, kendisinin de medya toplantısında ortada hakem kararlarıyla alakalı geçtiğimiz hafta yaptıkları izahları anımsadan Ali Koç, şunları kaydetti:

“Bu açıklamalardan ardindan Daha önceki reis vekilimiz, kulübümüzde 15 sene görev almış şu vakit TFF’de reis vekilliği yapan Nihat Özdemir’in özellikle tek medya grubunun gazetelerinde manşete çıkarılmış görüşleri vardı. nihayet derece şaşırdık ve üzüldük. Düzeltme istikbal diye bekledik ama gelmedi. Bu açıklamalarda Nihat Bey’in, ‘TFF’nin teminatıyım.’ ve ‘Fenerbahçe’nin başarısızlığına kılıf veyahut günah keçisi aranıyor.’ görüşü vardı. Kendisiyle Semih Özsoy’un açıklamalarından tek iki saat ardindan görüştüm. Nihat Bey, bu görüşmede bizle TFF’nin işleyiş şekliyle, MHK’nin ve futbolla alakalı kendisinin endişelerinin olduğunu paylaştı. Bu da bizim görüşlerimizle paraleldi. Medyaya yansıyan görüşleriyle ise Tamamiyle zıttı.”

Fenerbahçe’nin bulunduğu vaziyetle alakalı her vakit en başta kendisini sorumlu gösterdiğini belirten Koç, “Bizim tek günah keçisi ve bunun için tek kılıf arıyor olmamız mevzubahis olmadı. Dolayısıyla bu sebeplerden dolayı kendisinden tek İzah bekledik ama rastgele tek İzah gelmedi. Nihat Özdemir’le görüştüm. rastgele tek İzah yapmadan, vaziyeti tam kavramadan, ön yargılı olmadan İzah uygulamak istemedik. Nihat Bey’e yaptığımız toplantıyı anımsattım ve bize söylediklerini onay etti. Gazetelere yansıyan açıklamaların kendisine ait olup olmadığını sordum, kendisi inkar etmedi. ‘Evet, bendeniz bu izahları dile getirmek zorunda kaldım.’ dedi. Niçin mecburi kaldığını sizlerle paylaşamayacağım. Dinlediğim vakit üzülsem mi şaşırsam mı bilemedim. Nihat bey amaciyla üzülsem mi kızsam mı bilemedim.” ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir’in kendileriyle yaptığı toplantıdan ardindan başka tek toplantıya katıldığını aktaran Koç, şunları kaydetti:

“Bizim yaptığımız açıklamalarla alakalı bu toplantıda serzenişte bulunanlar olmuş.Nihat bey de bu görüşleri saglamak zorunda kalmış. Bizler kapalı kapılar ardında başka, başka yerde başka konuşan yurttaslar değiliz. Özelde konuşulanları da açıklamayız. Aramızda geçenleri dahada çok anlatamayacağım. Anlatmam dahada sıkıntılı ortam oluşturur. Bizim ifadelerimiz TFF’de ağırbaşlı rahatsızlıklara neden olmuş. Bu izahları zayıflatmak amaciyla Nihat bey kullanılmış veyahut kendini kullandırtmıştır.”

Bu izahı yapması amaciyla özellikle Nihat Özdemir’in seçildiğini müdafaa eden Koç, “Nihat bey bu vaziyete kendini düşürmemeliydi. Şahsen üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Fenerbahçe olarak sıkıntılı tek süreçteyiz. İnşallah en kısa vakitte çıkacağız. Çok mühim tek maçımızın döneminden evvel TFF’deki Bir takım insanlara şirin gözükmek, sahip çıkmak yerine Fenerbahçe’nin açıklamalarını boşa çıkartmak için, Fenerbahçe’yi zayıflatmak için, Fenerbahçe’de reis vekilliği yapmış birinin sözlerinin kullanılması nihayet derece üzüntü vericidir. Fenerbahçe’yi temsil eden kişilerin bizim çıkarlarımızı savunmaları amaciyla orada olmalarını beklemiyoruz. bunun için karşın bunun benzeri birinin bizi amaç alması aslında camiamız açısından nihayet derece üzüntü tek durumdur. Siz hiç rastgele tek takim temsilcisinin temsil ettiği takim aleyhine bunun benzeri tek İzah yaptığını gördünüz mü?” değerlendirmesinde bulundu.

TFF reis Vekili ve Fenerbahçe’nin Daha önceki yöneticisi Nihat Özdemir, Ali Koç’un hakemlerle alakalı çıkışı konusunda, “TFF’nin tarafsızlığının teminatıyım. Koç beklentilerin çok uzağında kaldı. tek günah keçisi arıyorlar” ifadelerini kullanmıştı.