Bahçeli’den ABD’ye S-400 Tepkisi: Sabırları Zorluyor

Güncel

Twitter üzerinden İzah yapan ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli, Türkiye’nin Rusya’dan satılan alacağı S-400 müdafaa sistemi alakalı konuşarak “ABD’nin dayatması, biteviye süre gelen şantaj ve yaptırım tehditleri ulusal sabırları zorluyor.” dedi.

ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli, Twitter hesabından İzah yaptı. Bahçeli, cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, şu şekilde eleştirdi:

“BEKA TARTIŞMASI”

“CHP genel Başkanı beka meselesi yok diyor. Nasıl tek gaflet ve dalalet, ne hatri sayilir büyüklükte tek felaket! PKK/YPG’nin saldırılarına inanmayan, Türkiye’nin güvenliğini amaç alan yakın tehditleri göremeyen tek şahsın Atatürk’ün koltuğunda oturuyor olması başlı başına melanet ve rezalettir. ABD, PKK/YPG’ye silah sevkiyatını açık şekilde ayni ritimde devam ettiriyor. Hem de YPG’ye sema müdafaa sistemlerinin verildiği dahi argüman ediliyor. Ama cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı rahatsız olmuyor, ses etmiyor. Zira işine gelmiyor, istemi bunun için yetmiyor!”

“ABD’YE Mİ SORACAĞIZ”

hükümet Bahçeli, ABD’nin Türkiye’ye Rusya’dan alınması tasarilanan S-400 roket müdafaa sistemleri hasebiyle yaptırım uygulanacağı izahını “şantaj” olarak nitelendirdi.

Bahçeli, “S-400 sema müdafaa Sistemleri hususunda ABD’nin dayatması, biteviye süre gelen şantaj ve yaptırım tehditleri ulusal sabırları zorluyor. ülkemiz sömürge memleket değil, ABD’nin uydusu ve uşağı Katiyen değil. Hangi silahı, kimden ve ne vakit alacağımızı ABD’ye mi soracağız? Olacak şey mi bu?” ifadelerini kullandı.

“Bağımsızlığımız tutuklu altında mı?” diyen Bahçeli, şöyle ayni ritimde devam etti: “Egemenlik haklarımız haciz kıskacında mı? ABD’nin duruş ve tutumu düpedüz küstahlıktır, mütehakkim tek kifayetsizliktir. Türkiye’nin neyi alıp neyi satacağına ABD’nin karışma hakkı netlikle yoktur. YPG’yi silahlandırırken bize mi sormuştur?”

BAHÇELİ’DEN TEMELLİ’YE: SENİ KARDEŞ YERİNE KOYAN KİM?

Bahçeli, ad vermeden HDP Eş genel Başkanı Sezai Temelli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a baz alinarak “Seçim yaklaşınca ‘Benim Kürt kardeşlerim…’ Hadi oradan biz senin kardeşin değiliz. İnsanlara kurt işareti yapıp seçimde ‘Kardeş’ diyeceksin, seçenek bitince tekrar kurt olacaksın. Bunu onay etmiyoruz” sözlerine de reaksiyon gösterdi.

Temelli amaciyla “terörist” ifadesini kullanan Bahçeli, “Avusturya Bozkurt’tan rahatsız! cumhuriyet milletçe partisi ve İP’in zillet ortağı HDP de rahatsız. tek yasadisi ‘Bozkurt işareti yapan kardeşimiz değil’ diyor. Be hey ahmak, be hey alçak; seni kardeş sayan kim? Seni kardeş adina koyan kim? Senin yanın Kandil, Bozkurt’un yanı hatri sayilir büyüklükte Türk milleti” dedi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir