Binali Yıldırım: ‘İstanbul Avrupa’nın 10. büyük ekonomisi olacak’

Siyaset

Binali Yıldırım TGRT’ye yaptığı hususi açıklamada, “İstanbul’a hizmet onurların en büyüğüdür. İstanbul Türkiye’yi taşıyan tek şehir, Türkiye’nin özeti, ihracatının ve verginin yarısı. Gelen turistlerin 3’te 1’i İstanbul’a geliyor, Türkiye’nin ekonomisinin bel kemiği. Böylesine tek şehirin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olmak tek onurdur. 79 gündür sahalardayız, sahalar gayet iyi yurttaslar çok iyi şekilde dertlerini anlattılar. İstanbul’un kaygılarını ve gençlerin beklentilerini konuştuk. İstanbul’un tek çok insanıyla tek araya geldik. Çok şeyi anlatma fırsatı da bulduk.” dedi.

5 YIL ardindan İSTANBUL ne türlü OLACAK?

İstanbul’un 5 sene ardindan nasıl olacağını laf eden Yıldırım, “İstanbul 5 sene ardindan Avrupa’nın 10. en hatri sayilir büyüklükte ekonomisi olacak. İstanbul’un ulusal geliri 300 milyon dolar olacak. bendeniz belediye olarak kazanç basacak halim yok. Sınırlı sayıda personelle bunu gerçekleştireceğiz. Belediye Başkanı artık çöp toplama, cenazeyle uğraşma yapmayacak. Artık tek şehri yönetmek laf konusu. İstanbul’a 20 fuar adina 140 fuar getirirsen bunu başarırsın” ifadelerini kullandı.
31 Mart mahalli seçimlerinde teröre bulaşmış adayların olduğunu belirten Yıldırım, “Birbirine benzemeyenler sıraya dizilmiş haldeler. Terörle dahil içe var olan HDP dahi, mutluluk Partisi ve cumhuriyet milletçe partisi de orada. Bu denklemi hiç düşündünüz mü? Listede yer alanları YSK inceliyor ve öyle onaylıyor. rastgele tek seçilme hallerini kaybettiği anlaşılırsa YSK aday seçilse de bunlara mazbatasını vermez. Mazbata vermiş olsa dahi kati tek hatali alana çıkarsa ülkemiz tek haklar devleti koşul olan yapılır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir