Cumhurbaşkanı Erdoğan:’Türkiye’yi büyütmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz’

Siyaset

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

Bugün İstanbul’da 8 kazada mitingim var. Tuzla’dan ardindan Pendik’e geçeceğim. Nasıl size nihayet 25 senede mahçup olmamışsak bundan ardindan da olmayacağız. Biz uzaydan gelmedik, gökten zembille de inmedik, içinizden biri olarak geldik, Türkiye’yi büyütmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bugün Ankara’da Ne yazık ki 5 kardeşimiz yanarak öldü, 11 kardeşimiz de yaralandı. Allah rahmet eylesin, Ne yazık ki metruk denilebilecek noktada, gelip orası boş diye buraya yerleşen vatandaşlarımız bunun benzeri tek vaziyetle karşı karşıya kaldı, onun amaciyla bize destek vermeniz lazım. Onun amaciyla bu kentsel dönüşüm çok önemli. Kimseyi ayırmayacak kimseyi dışlamayacak sonsuz kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılarak 82 milyon kardeşimizin her birinin huzuru amaciyla çaba göstereceğiz.

Türk milletinin cumhurbaşkanı olarak yolumuza hatri sayilir büyüklükte tek hassasiyetle ayni ritimde devam edeceğiz. politika cesaret dürüstlük gerektirir. Gecesini gündüzüne katarak ülkesi ve şehri amaciyla koşmayı gerektirir. Biz bunun benzeri tek hükümet adamı olmanın çabası içerisindeyiz.

‘PROJELERİMİZLE, YATIRIMLARIMIZLA DAMGAMIZI VURUYORUZ’

Son 17 senedir İstanbul’a 255 katrilyon Lira yatırım yaptık. 40 senedir hep eserlerimizle konuştuk. Yarın da eserlerimizle konuşacağız. Bu ülkede tek bir dikili ağacı dahi olmayanlara inat projelerimizle yatırımlarımızla damgamızı vuruyoruz. Bay Kemal’in dünyadan haberi yok. tek ara SSK’nın genel müdürlüğünü yaptı, batırdı. çok kalmadı artık tek yarınımız var. Hanım kardeşlerimin kaleyi içerden fethetmesi lazım, bunun için hazır mıyız. Gelin herkesi bu yapıtları alana koyarak buraya çağrı edelim ve doğruyu anlatalım. Biz inandirma ile değil, tebliğ ile görevliyiz. Kalpleri döndürecek var olan Allah’tır. Sen Yalnızca anlat. 57 ile gittim, 30 civarında ilçeye gittim. Bu süre içinde rabbimiz ama çalışana çalıştığının karşılığını veriyor. Diğerleri Yalnızca Ankara’da kulis yaptılar. Hangi PKK’lıyı nerelerden aramıza alırız bunları tartıştılar. ama bizim öyle kişileri aramıza almamızın mümkünü yok.

Ben öğrenciyken bizim sınıftaki öğrenci sayısı 75’ti. Biz sayıları şimdi 20-25 indirdik. Biz bunları başardık. Tuzla’ya bin 686 derslik inşa ettik. TOKİ kanalıyla Tuzla’ya 11 bin 44 ev inşa ettik. Gebze – Halkalı banliyö hattını hizmete açtık. 4,5 milyon İstanbullu bu tertemiz hizmetten faydalandı. Tuzla’ya 5 adet köprü ve kavşak ile bağlantı yolları yaptık, ilçemize 23 park, 3.3 kilometrelik bisiklet yarisi yolu kazandırdık. Tuzla genelinde 510 kilometre tertemiz doğal gaz hattı döşedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir