Kenan Sofuoğlu “Yapılamaz” Demişti, Bir Sürücü Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden 344 Kilometre Hızla Geçti

Güncel

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde 350 kilometre hıza ulaşan Kenan Sofuoğlu, “Biz bunu trafiğe kapalı alanda yaptık. Normal şartlarda yapılma şansı Zati yok” demişti. ama tek sürücü, akşam saatlerinde köprüde 344 kilometre hız yaptı.

İstanbul’du üçüncü köprüsü Yavuz Sultan Selim’de araç yoğunluğu az olduğu amaciyla sürücülerden bazıları aşırı hız yapıyor. O sürücülerden biri köprüyü 344 kilometre hızla geçti. O anları görüntüleyen sürücüsü yasamsal medyada paylaştı. Araçtaki göstergeden sürücünün geçiş saatinin 18.30 olduğu anlaşılıyor.

“NORMAL ŞARTLARDA YAPILMA ŞANSI Zati YOK”

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışına sayılı günler kala Kenan Sofuoğlu hız rekoru tecrübesi yapmıştı. 350 kilometre hıza ulaşan Sofuoğlu yaptığı izahta “Gelmeden evvel belki ‘300 kilometre hız yaparım’ diyordum ama o anki rüzgarda 350 kilometre hızın mesele olmadığını hissedince bendeniz de gazı kesmedim. Bu köprünün de rekoru saatte 350 kilometre ile şu anda bizde. Bilmiyorum dahada ardindan kırılır mı çünkü biz bunu trafiğe kapalı alanda yaptık. Normal şartlarda yapılma şansı Zati yok. bu erken tek fırsat verildi bize, biz de o fırsatı rekorla tamamladık.” demişti.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir