‘Koç’, Güney Koreli Samsung’un ‘mobil’de bölgesel iş ortağı oldu

Teknoloji

Koç Holding içerisinde etkinlik gösteren bilgi teknoloji şirketi KoçSistem ile cenup Koreli teknoloji şirketi Samsung Electronics’in bölgesel stratejik iş ortağı oldu.

KoçSistem ve Samsung Electronics arasında cenup Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleştirilen imzasini törenine, Koç Holding Turizm, besin ve Perakende Grubu Başkanı ve KoçSistem yönetim heyeti Başkanı Tamer Haşimoğlu, KoçSistem genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, KoçSistem Pazarlama genel Müdür Yardımcısı Evren Dereci, Samsung Electronics hayat reis Yardımcısı Gil Jae Park, Samsung Electronics ülkemiz Başkanı Dae Hyun Kim, Samsung Electronics B2B Ürün Grup global Başkanı Jongshin Kim ve Samsung Electronics Mobil B2B MEA Başkanı Byoung Gil Choi katıldı.

TÜRKİYE VE YAKIN COĞRAFYAYA HİZMET VERECEK

Yapılan anlaşmaya göre, KoçSistem, Samsung mobil aygıt ailesinde bulunan akıllı telefon, tablet ve giyilebilir başka mobil cihazları kapsayacak şekilde Samsung’un Türkiye’de ve yakın coğrafyada çözüm ve aygıt idarenini tek arada sunan stratejik iş ortağı oldu.

Buna göre, KoçSistem, mobil donanım saglamak faktörün yanı sıra, müesseselerin Samsung mobil cihazlara dijital iş çözümleri entegre edebilmelerine de imkan sağlayacak. Böylelikle KoçSistem, Samsung aygıt temini ile birlikte kurumlara donanımdan, yazılım entegrasyonuna; aygıt yönetiminden veri merkezi kullanımına civarindan var olan süreçlerde uçtan uca hizmet verecek.

Seul’daki imzasini töreninde konuşan Koç Holding Turizm, besin ve Perakende Grubu Başkanı ve Koç Sistem yönetim heyeti Başkanı Tamer Haşimoğlu, “Bu anlaşma Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi amaciyla de mühim tek fırsat olacak. KoçSistem desteğinde nesnelerin interneti, ileri analitik, güvenlik benzeri alanlarda çözümler geliştiren girişimcilik platformumuz Techsquare ve Samsung’un start-up ekosistemindeki girişimcilerin geliştirdikleri yenilikçi mobil çözümleri de müşterilerimizle buluşturacağız” dedi.

Tamer Haşimoğlu ile birlikte anlaşmayı imzalayan Samsung Electronics ülkemiz Başkanı Dae Hyun Kim ise “KoçSistem ile gerçekleştirilen stratejik ortaklık sayesinde, kıymet odaklı çözümlerimizi müessesesel müşterilere sunuyor olacağız” değerlendirmesini yaptı.