MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2023’te Yapılacak

Siyaset

ulusalci devinim partisi öncüsü hükümet Bahçeli, 31 Mart mahalli Seçimler döneminden evvel partisinin Osmaniye’de düzen ettiği mitingde halka hitap etti. Bahçeli, “Ata topraklarımda buunmaktan hatri sayilir büyüklükte tek mutluluk dolu olmak duyuyorum. Osmaniye’de nefes alan, hayatını galip gelen her kardeşimi hasretle, sevgiyle kucaklıyorum” diyerek başladığı konuşmasında, Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek beklediğini ifade etti.

Osmaniye kent merkezinde ve Kadirli kazasinda siyasi nezaket ve fedakarlık göstererek aday çıkarmayan AK Parti’ye teşekkür eden ulusalci devinim partisi öncüsü Bahçeli, “31 Mart mahalli Seçimleri Türkiye’nin tertemiz hükümet sistemi kapsamında en mühim demokrasi imtihanıdır. bu yüzden Osmaniyeli kardeşlerimden ricam, netlikle sandığa gitmeleridir. Ülkemizin her yanını pkk terör örgütleri sarmış. Her taşın altı fitne, her yer vahşet. amaç ülke, Türkiye’dir. Vandal hesaplar Türk milletinin bölünmesi üstüne kurulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın, Golan Tepeleri’nin sözde İsrail toprağı olarak tanıyan çürük imzası, pkk terör örgütlerine verdiği desteği, Türkiye’nin nasıl tek kuşatma altında olduğunu göstermektedir. Türkiye’den tertemiz tek Irak çıkarma Tasarılarında yaygınlık vardır. Sevr ile başaramayanlar, bahtlarını tekrar deniyor. PKK’yı, FETÖ’yü kullanıyorlar, Türkiye’ye namlu doğrultuyorlar. En çok şehit veren Osmaniye, ihanetin nasıl tek kötülük olduğunu bilir” diye konuştu.

“SENİN HER YANIN İNTİKAM OLSA NE YAZAR”

millet İttifakı’na da kati sözlerle yüklenen ulusalci devinim partisi öncüsü Bahçeli, CHP, İYİ Parti, mutluluk Partisi ve HDP’nin, Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi’ni bozmaya çalıştıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yeni tek sistem krizi, rejim bunalımı amaciyla pusuda bekliyorlar. tek politika eskisi TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Başkanlığı da yapan zat, 31 Mart Seçimleri’ni Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi’nden alınacak intikam seçimi olduğunu, utanmadan söylüyorlar. Ey, şuursuz. Neyin intikamını, kimden alacaksın? Kimlerin hesaplarına tetikçilik yapıyorsun? Senin her yanın intikam olsa ne yazar? Bunlar Türkiye’yi geriye götürmek amaciyla zillete düşenlerdir. Yapılanı yıkmak, maharetleridir. Hakikati inkar, meslekleridir. Yükselişi durdurmak, asıl maksatlarıdır. Ama Osmaniye bunları rezil etmeye kararlıdır. Bu çevrelere boşuna zillet demiyoruz. Boşuna bunların maskelerini indirmiyoruz. Teröristleri belediyelere sızdırmaya çalışan CHP’ye Osmaniye’nin duruşu yeter. Osmaniye alayının oyununu bozar, hepsini ani önüne kattığı benzeri kaçtıkları yere civarindan kovalar, yakaladığında da hesabını sonuna civarindan sorar. CHP, İYİ Parti, mutluluk Partisi, HDP, pkk terör örgütlerinin 378 çürümüş meclis üyesi adayına Osmaniye hoşgörü göstermez. PYD/YPG’nin pkk terör örgütü olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun Osmaniye’de diyecek sözü yoktur. HDP ile kol kola giren, PKK ve FETÖ’nün yörüngesine sabitlenen İYİ Parti’nin Osmaniyeli kardeşimi kandırması imkansızdır. Onun için, cumhuriyet milletçe partisi ve İYİ Parti’ye oy veren kardeşlerim, zilleti tanıyın. Gelin siz de bu meydandaki ‘Evet’e müsterek olun. Kürt kökenli kardeşlerim, siz bizsiniz biz de siziz. PKK’nın emellerini çiğneyin, HDP’nin rezaletlerini def edin. Albayrağın altında hepimize yer var.”

“KAOS MERAKLILARI HESABINI 2023 genel SEÇİMLERİ’NE GÖRE YAPSIN”

31 Mart mahalli Seçimleri’nden çıkacak netice ne olursa olsun, Cumhur İttifakı’nın varlığını savunacağını kaydeden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Hedef Cumhuriyet’in 100’üncü yılı, Başka bir deyişle 2023’tür. amaç demokratik normalleşme, siyasi istikrar ve ahenk gösteren ücret gelişmedir. 31 Mart’tan ardindan Cumhurbaşkanlığı ve mebus genel Seçimleri 2023’te yapılacaktır. mahalli Seçimler ise Mart 2024’te yapılacaktır. karmasa meraklısı İYİ Parti ve cumhuriyet milletçe partisi ile pkk terör yedeği HDP, hesabını bunun için göre yapsın. acele seçime neden yoktur. Dedikodu üreten mihrakların hevesleri beyhudedir. ülkemiz tek sonraki senelerde güçlenmenin hedefini alana koyacaktır. Dünyayı, hainlerin başına yıkacağız. Türkiye’yi peşkeş çektirmeyecek, isimi millet, aslı zillet var olan ittifaka Katiyen geçit vermeyeceğiz. CHP, İYİ Parti, HDP’nin sinsi tek Nisan tasarılarını suya düşüreceğiz. PKK ve YPG’yi beka meselesi olarak görmeyenleri şaşkına çevireceğiz. Bu topraklara vatan diyen herkese ocağımız açıktır. Bu bayrak, memleket benim diyen herkese kapımız açıktır. Herkesi çağırıyorum, gelin tek olalım, Cumhur İttifakı’nda kenetlenelim. Türkiye’nin geleceğini hep birlikte inşa edelim.”

Konuşmasının derhal peşinden ulusalci devinim partisi öncüsü hükümet Bahçeli, Cumhur İttifakı Osmaniye Belediye reis Adayı Kadir Kara’nın elini kaldırarak destek istedi. Bahçeli’ye mitinginde AK Parti Osmaniye milletvekilleri İsmail Kaya, Mücahit Durmuşoğlu da eşlik etti.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir