Son dakika: Ekrem İmamoğlu’ndan flaş anket açıklaması!

Güncel

İYİ Parti ve CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, anketlerde önde çıktığını belirterek HDP seçmeniyle ‘olağanüstü iletişimleri’ olduğunu ifade etti…

Seçilirse taksim mahallesi Meydanı’na tertemiz tek proje hazırlayacağını belirten İmamoğlu, yolcu Parkı’nın da korunacağını dile getirdi. İmamoğlu, ‘beton denizi’ taksim mahallesi Meydanı’nın kimliksizleştiğini belirterek idareye istikbal gelmez İstanbul’u temsil eden tek alan yapılacağını söyledi.

YILDIRIM’IN SURİYELİLERLE İLGİLİ SÖZLERİ

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın “Suriyeliler huzuru bozarsa meblağ göndeririz, kusura bakmasın” sözlerini ‘anlamsız ve kampanya dili’ diye tanımlayan İmamoğlu, Suriye’de Sulhun tesisi amaciyla çaba harcayacağını, buradaki insanlara vatanlarına dönmeyi anlatacağını, bunun için taban hazırlanacağını ifade etti.

‘İSTANBULLU HEMŞERİLERİME İLK SONUÇLARI İNŞALLAH BİZ AÇIKLAYACAĞIZ’

BBC Türkçe’den Mahmut Hamsici ve Esra Yalçınalp‘a konuşan İmamoğlu, seçenek güvenliğiyle ilgili, teknik ve hukuki altyapılarına güvendiğini belirterek şöyle ayni ritimde devam etti;

“İnsanlar sandıklarının başında bekleyecek veyahut okullarının önünde bekleyecek, sonuçların sıhhatli tek biçimde kaza seçime gitmesini sağlayacak. Ama şu anda hiçbir kaygı duymasınlar. İstanbullu hemşerilerime allahın izniyle evvel neticeleri biz açıklayacağız.”

İmamoğlu, anketlere değin de şöyle konuştu: “Tam beklediğimiz gibi. özellikle nihayet dönemde, bendeniz sahada nasıl tek karma yapıyı görüyorsam anketlere yansımış durumda, iyi durumdayız. Biz netlikle öndeyiz. Başka anketler de var elimizde, kendilerine yaptırdıkları anketleri de görüyoruz.”

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir