Sayısal Loto sonuçları açıklandı! – MPİ 1 Mayıs Çarşamba Sayısal Loto çekiliş sonuçları

Güncel

Sayısal Loto neticeleri amaciyla heyecanlı bekleyiş sona erdi. En nihayet yapılan Sayısal Loto çekilişinde İstanbul Şişli’den tek kişi tam tamına tek milyon 434 bin 177 liralık ikramiyenin sahibi olmuştu. Sayısal Loto’da alınan karar gereği artık çekilişler Çarşamba ve Cumartesi olmak üzere haftada iki kez yapılıyor. İşte tek Mayıs Sayısal Loto çekilişine değin detaylar…

SAYISAL LOTO SONUÇLARI – tek MAYIS: 6 – 11 – 18 – 20 – 25 – 33

Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından gerçekleştirilen Sayısal Loto çekilişi saat 21.45’te www.mpi.gov.tr adresi üzerinden canlı yayınlandı. Sayısal Loto çekilişinden evvel ise saat 21.15’te Şans Topu çekilişi yapıldı. Sayısal Loto sonuçlarına göre 6 iyi bilen çıkmadı ve 827 bin liralık hatri sayilir büyüklükte ikramiye tek sonraki çekilişe devretti. başka ikramiye verileri ise şöyle:

6 iyi bilen kişi sayısı : 1. Devir Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 827.298,24 TL
5 iyi bilen kişi sayısı : 92 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 3.786,35 TL
4 iyi bilen kişi sayısı : 4.060 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 64,50 TL
3 iyi bilen kişi sayısı : 71.804 Kişi başına düşen ikramiye tutarı:

SAYISAL LOTO NEDİR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek var olan 6, 5, 4, ve üç sayının doğru olasılık edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş hususi çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun tasarınına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek vakit ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması şartıyla bayiler ve İdarece için Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden bu yana tek sene geçtikten ardindan vakit aşımına uğrar.

Sistem tarafından onay edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, vakit aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. tek bilete ikramiye ödenebilmesi amaciyla asgari çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve art yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda tek kaç hafta üst üstüne altı numarayı doğru olasılık eden çıkmaması üstüne sonrası haftalara tur sayısının artması, hasılatın çok fazla olması üstüne sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı iyi bilen çıkmaması seklinde bu gruba ayrılan ikramiye, sonrası hafta altı numarayı doğru olasılık edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye galip gelen talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veyahut MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.’ye kadar) ödenmektedir..

SAYISAL LOTO’NUN nihayet ÇEKİLİŞ SONUÇLARI – 27 NİSAN: 03 – 07 – 11 – 21 – 34 – 44

Büyük İkramiye galip gelen İl/ İlçe: İSTANBUL / ŞİŞLİ

6 iyi bilen kişi sayısı : 1 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 1.434.177,10 TL
5 iyi bilen kişi sayısı : 177 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 3.413,45 TL
4 iyi bilen kişi sayısı : 8.097 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 56,60 TL
3 iyi bilen kişi sayısı : Kişi başına düşen ikramiye tutarı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir