TFF Kararını Verdi! Beşiktaş, Veli Kavlak’a Tazminat Ödeyecek

Spor

ülkemiz Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Beşiktaş Kulübü’nün üç Ağustos 2018’de sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiği Veli Kavlak’a tek milyon 275 bin avro (8 milyon 577 bin lira) tazminat ödenmesini kararlaştırdı.

TFF Uyuşmazlık Kurulu, Beşiktaş’ın geçtiğimiz sezon sözleşmesini tek taraflı feshettiği Veli Kavlak’a tek milyon 275 bin avro (8 milyon 577 bin lira) tazminat ödemesine karar verdi.

3 MiLYON avro iSTEDi

Fotomaç’ta bulunan habere göre; Veli Kavlak ise kulüpten takriben üç milyon avro (20 milyon lira) istek ediyordu. 2011 seneninde 750 bin avro bonservis bedeli karşılığında Rapid Wien’den Beşiktaş’a tasima var olan Veli Kavlak, evvel dört sezon takımın değişmez isimleri arasına girdi. Mücadeleci futboluyla taraftarların en sevdiği futbolcular arasına giren Veli, 2015 seneninde omuzundan sakatlandı.

defaatle operasyon olmasına karşın Daha önceki sağlığına ve performansına erişemeyen Veli’den kendisine takım bulması istendi. ama futbolcu bunun için yanaşmayınca yönetim geçen sezonun başında sözleşmeyi feshetti.

Beşiktaş’ta oynadığı 152 mücadelede 8 gol atıp, 15 asist yapan Veli Kavlak’ın şu vakit rastgele tek takımda takim formasi giymiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir