Kuzey Kore’nin ABD özel temsilcisini idam ettirdiği iddia edilmişti! Fotoğraf ortaya çıktı

Güncel

cenup Kore gazetesi Chosun Ilbo’da çıkan, şimal Kore’nin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ işlerinden sorumlu hususi temsilcisi Kim’in iki memleket arasındaki 2. nükleer zirvenin başarısızlıkla sonuçlanmasının derhal peşinden dışişleri bakanlığında çalışan dört kıdemli görevli ile Pyongyang yakınındaki Mirim Havaalanı’nda infaz edildiğine ait haberin derhal peşinden şimal Kore hükümet medyası, diplomatın şimal Kore öncüsü Kim ile davetliler arasında olduğu tek konserin fotoğraflarına yer verdi.

resimde hususi temsilci Kim’in, silahlı güç mensuplarının eşleri tarafından düzen eden konserde şimal Kore öncüsü Kim ile anlasma sıralarında sanatçıları alkışladığı görülüyor.

ESİR KAMPINA YOLLANDIĞI ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

cenup Kore gazetesinde bulunan haberde, zirve esnasında Kim’in çevirmenliğini yapan Shin Hye Yong’ın da zirve sonrası “otoriteye karşı gelmek” suçlamasıyla esir kampına yollandığı ileri sürülürken, Kim’in kız kardeşi Kim Yo-jong’ın ise Hanoi zirvesinden bu yana hiç görülmediği belirtilmişti.

şimal Kore tarafından söylentilere ait rastgele İzah yapılmamıştı.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump ve Kim, 26-27 Şubat’ta Vietnam’ın başkenti Hanoi’de tek araya gelmiş ama zirve umulandan hızlı şekilde ve anlaşmasız sona ermişti. Trump, Kim ile görüşmesine ilişkin, “Onlar yaptırımların Tamamiyle kaldırılmasını istedi. Biz ise bunu yapmaya niyetli değildik. bu yüzden anlaşamadı.” demişti. şimal Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho ise dorukta yaptırımların kısmen kaldırılmasını istek ettiklerini söylemişti. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, görüşmelerin süreceğini dile getirmişti.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir