Temizlik aracı varillerin üzerine düştü! Kimyasal maddeden etkilen köpek için mahalleli seferber oldu

Gündem

Avcılar’da fabrikanın bahçesine düşen temizlik aracı, kimyasal maddelerin bulunduğu varillere çarptı. Varillerden sızan kimyasal maddeden etkilenen köpeği kurtarmak amaciyla ekipler ve çevredekiler seferber oldu.

KİMYASAL MADDELERİN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Olay, bu erken saat 11: 00 sıralarında Cihangir mahallesi Şehit Piyade Onbaşı Murat Şengöz Sokak’ta alana geldi. Mustafa Ünal, Avcılar Belediyesine ait yollar silme aracı ile caddeyi süpürmek isterken, yolda gördüğü parke taşlarını kaldırmak üzere motoru çalışır halde bıraktığı araçtan indi. Bu sırada araç, bilinmeyen nedenle art kaymaya başladı. Ünal, aracı durdurmaya çalışırken düşüp kolundan yaralandı. Rampada hızla art giren silme aracı, yoldan takriben üç metre aşağıdaki kimyasal maddeler bulunan termos üreten fabrikanın bahçesine düştü. Çöp aracının tek bölümü de bahçede park halindeki başka tek arabaya zarar verdi.

“NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIM”

Aracın bahçedeki varillere çarpmasıyla, varilllerden kimyasal maddeler sızdı, çevreye ağır koku yayıldı. Olayı gören fabrika bekçisi Mustafa minik derhal itfaiye, 112 ve Avcılar güvenlik Müdürlüğü’nü arayarak bildirdi. Küçük, bahçede bulunan tek seneden bu yana besledikleri boynundan zincirli bekçi köpeğinin kulübesinin de aracın enkazı altında olduğunu görerek çıkardı. Köpek varillerden sızan kimyasal maddelerden etkilendi. İtfaiye ekipleri ve fabrika personelleri, etkilenen köpeğe su ile müdahale etti. Kendine gelen köpek fabrikanın başka tek bölümüne götürüldü.

Bölge itfaiye, zabita ve sağlık ekipleri tarafından çembere alındı. Polise ifade veren Avcılar Belediyesi temizlik aracı sürücüsü Mustafa Ünal, “Yoldaki taşların araca zarar vermemesi amaciyla indim. Arkamı döndüğünde aracın devinim ettiğini gördüm. bütün müdahalelerime karşın durduramadım. Ne olduğunu anlayamadım” dedi.

Soruşturmaya ayni ritimde devam ediliyor.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir