Son dakika: Instagram ve Whatsapp çöktü mü? Whatsapp fotoğrafları neden inmiyor?

Gündem

Türkiye’de saat 16.00 civarında başlayan Instagram ve Whatsapp erişim meselesi Daha ayni ritimde devam ediyor. Whatsapp’ta resim ve video klipler gönderilemiyor ve indirilemiyor. Kullanıcılar tek başka yasamsal medya ortamı var olan Twitter’dan şikayetlerini dile getiriyor. Öte istikametten Türkiye’deki yetkililerden mevzu hakkinda İzah geldi, mevzunun global ölçekte olduğu kaydedildi.

DÜNYADA WHATSAPP, FACEBOOK VE INSTAGRAM ERİŞİM SORUNU

Kullanıcılar Whatapp’ta ileti gönderebiliyor ama resim ve video görüntülenemiyor. Ayrı olarak Instagram’da akış yenilenemiyor. Avrupa’da İtalya, İngiltere, Almanya ve Hollanda ülkelerinde de WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta erişim meselesi yaşanıyor.  Geçtiğimiz günlerde yasamsal medya ağlarında erişim meselesi yaşanmış kullanıcılar uzunca tek vakit iletişim kuramamıştı.

FACEBOOK’TAN AÇIKLAMA GELDİ

Facebook’tan nihayet dakika resmi İzah geldi. #facebookdown etiketiyle Twitter’dan yapılan izahta “Bazı kişilerin uygulamalarımızda resim, video ve başka dosyaları yüklerken veyahut gönderirken mesele yaşadıklarının farkındayız. mesele amaciyla üzgünüz ve işleri en kısa müddette normale döndürmek amaciyla çalışıyoruz” denildi.

BAKAN YARDIMCISI: DÜNYA GENELİNDE KESİNTİ YAŞANIYOR

Ulaştırma ve Altyapı bakanimiz Yardımcısı Ömer Fatih Sayan mevzu hakkinda Twitter hesabından izahta bulundu: “Instagram, Whatsapp ve Facebook servislerinde hayat genelinde kesintiler yaşanmaktadır.Global kaynaklı meseleden ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.” dedi.

ERİŞİM meselesi YAŞANAN BÖLGELER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir