Tarih belli oldu! Evde bakım aylığı ödemeleri bayramdan önce yatacak mı?

Ekonomi

Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, hanede bakım aylığı ödemelerinin 9 Ağustos’ta yapılacağını bildirdi.

Selçuk, yazılı açıklamasında, hanede bakım maaşının 2019 senesi Ocak-Haziran döneminde bin 305 Lira olduğunu, bu tutarın temmuzdan bu yana bin 384 liraya yükseldiğini hatırlattı.

Geçen sene 513 bin Özürlü amaciyla takriben 6,6 milyar Lira kaynak aktarıldığını hatırladan Selçuk, 2019 Ağustos ayında da 513 bin Özürlü amaciyla 711 milyon Lira kaynak aktarılacağını belirtti.

Bakan Selçuk, Kurban Bayramı’nın 11 Ağustos’ta başlaması ve dört vakit resmi tatil olması hasebiyle hanede bakım aylığı ödemelerinin bayram döneminden evvel yapılacağını bildirdi.

Selçuk, “Evde bakım aylığı ödemeleri, 9 Ağustos Cuma bugünü hesaplara yatmış olacak. hanede bakım yardımı Özürlü vatandaşlar ve ailelerine bayram öncesi ahenk gösteren ücret destek sağlamak emeliyle acele ödeniyor. Ödemelerin bütün Özürlü vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Özürlü vatandaşlarımızın ve ailelerinin bayramlarını kutlama ediyorum.” ifadesini kullandı.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir