Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiri yağmuruna tuttu!

Siyaset

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul-İzmir Otobanı müsterek Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, “Büyükşehirlerde kent hastaneleri kaça yapıldı?” Sualini yönelten Kemal Kılıçdaroğlu, ile alakalı açıklamalarda bulundu.

“SGK’YI BATIRDIN, HASTANELERİ YÖNETEMEDİN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili, “Türkiye’nin YİD projesini başlattığımızda her mevzu benzeri bu işi de eleştirenler, kendilerince dalgasını geçenler oldu. Bunların kim olduğunu biliyorsunuz değil mi? Bunların işi bu. Nasıl yapıyorlar diyorlar, bendeniz kasamdan çıkmadan yapıyorum. Bunun isimi yap işlet devret. Anlamazsın Bay Kemal. Hastaneleri yönetemedin, SSK’yı batırdın. harp Ay’ın programını anımsıyorsunuz değil mi? Ölülerimizi tutuklu aldılar bunun döneminde.” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Büyükşehirlerde kent hastaneleri kaça yapıldı?” Sualini yönelterek, “Ben de bilmiyorum. 600 mebus de bilmiyor. ‘Efendim en hatri sayilir büyüklükte sema alanını yaptık’ güzel. Kaça yaptınız, kimse bilmiyor. İyi de parayı millet ödeyecek, Niçin bilmiyor. Tüneller yaptılar, metrolar yaptılar, asagi geçitler, üst geçitler tek sürü şey yaptılar. Kaça yaptınız bu tünelleri diyoruz. Kimse bilmiyor. hükümet sırrı, ticari sır. yurttaş vergisini ödüyorsa hesabını soracaktır, nereye ödüyorsun bu parayı kardeşim. eğer bunun hesabını vermiyorsa, böbürlü politika vardır. böbür İslamiyette de insanlıkta da Katiyen beslenmesi koşul olan tek alan değildir. Yok edilmesi koşul olan tek alandır. İnsana saygı duyuyorsanız böbürden ırak duracaksınız.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir