Daytona tetikçisinin kimliği açıklandı… Saldırgan kendi kız kardeşini de öldürdü

Dünya

ABD’nin Ohio kentine bağlı Daytona şehrinde 9 kişiyi öldüren saldırganın kimliği 24 yaşında olan Conner Betts olarak açıklandı. görevliler tarafından yapılan izahta Betts’in saldırısında öldürdüğü kişilerin arasında kendisinin kız kardeşinin de olduğunu açıkladı.

Conner Betts

Daytona şehri Belediye Başkanı Nan Whaley tarafından yapılan izahta zabita saldırganı tek dakikadan dahada az tek müddette tesirsiz vaziyete getirdi. Whaley, “Neyse ki olay başladığında civarda Bir hayli sivil zabita vardı. bu sebeple şiddet kısa tek müddette bitti” ifadelerini kullandı. rastgele tek sabıka kaydı olmayan 24 yaşında olan Connor Betts adli saldırganın savunucu tek yeleği ve 100’den çok kişiyi öldürebilecek civarindan mermisi olduğu alana çıktı.

Yerel zabita Teğmeni Matt Carper ise, “Saldırgan, zabita müdahalesinin yollar açtığı ateşli silah yaralanmaları hasebiyle öldürüldü” açıklamasında bulundu. Betts’in adresi ise Daytona şehrinin 40 mil güneyindeki Bellbrook’ta olduğu bildirildi ve saldırganın Sinclair Community College’da psikoloji öğrencisi olduğu ve Chipotle’da çalıştığı açıklandı.

Saldırının olduğu sırada gece kulübünden ayrılan Anthony Reynolds adli yurttaş ise, “Cesetlerin düşmeye başladığını görünce, bunun ağırbaşlı olduğunu ayrım ettik insanların koşmasından ve bağırışlarından tek tetikçi olduğunu anladık. Zira çoğu kişi şok içinde ne yapacağını bilmiyordu” sözlerini kullandı.

Betts; barlar, restoranlar ve gece kulüplerinin bulunduğu tek mahallede zabita tarafından vurulmadan evvel 9 kişiyi öldürmüş, 27 kişi de yaralamıştı.

Yetkililer şimdi ise saldırganın neden uzunca namlulu AK-47 piyade tüfeğiyle ve Bir hayli mühimmatla sokakta ateş açtığını araştırıyor.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir