Bakkalın 33 bin liralık veresiye defterini gizli hayırsever satın aldı

Güncel

İlginç olay, Aydın’ın Nazilli kazasinda alana geldi. Şirinevler Mahallesi, 268 yol No 86’da bulunan Gökhan Market adli iş yerinin sahibi, üç vakit evvel tanımadığı tek vatandaşın iş adina gelerek 33 bin Lira para verdiğini ve veresiye defterini satın aldığını belirtti. Olayın evvel tek kamera şakası veyahut başka tek şey olabileceğini düşünen market sahibi 38 yaşında olan Gökhan Semerci, 10 senedir marketi işlettiğini ve evvel kez başına bunun benzeri tek olay geldiği amaciyla hali hazırda şaşkınlığını gizleyemediğini, hayırsever yurttaşı da hayatında evvel kez gördüğünü söyledi. Hayırseverin üç vakit evvel akşamüzeri marketine geldiğini ve veresiye defterindeki toplaminda borcun ne civarindan olduğunu öğrendikten ardindan masaya 33 bin Lira para kazanç bırakarak defteri alıp gittiğini belirten market sahibi Gökhan Semerci, 33 bin TL’nin üzerinde tek veresiye çıktığını, art kalanını da kendisinin sildiğini söyledi.

Semerci’yi ziyaret eden Nazilli Bakkallar Odası Başkanı Fatih Astepe, enteresan olayın Osmanlı ananeleri ile bağdaşması hasebiyle atadan kalma geleneklerin yaşatılması, hayırseverlikte alan elle veren elin birbirini tanımaması istikametinde misal tek olay olduğunu söyledi. Nazilli Bakkallar Odası Başkanı Fatih Astepe ise, “Oda üyelerimizden Gökhan Semerci’nin oraya üç vakit evvel tek hayırseverimiz gelmiş ve veresiye defterini satın almıştır. Bu Osmanlı Devletinden beri gelen tek geleneğimizdir. Bu hayırseverimiz hemide iş yeri sahibimizi ayni vakitte da buradaki fakir, gariban insanları mutluluk dolu etmiştir. Osmanlı Devleti’nden bu yana gelen hayır geleneğimizin allahın izniyle başka hayırseverlere de misal olmasını diliyoruz. Bu hayırseverimize de çok teşekkür ediyor, Allah’tan hayrının onay görmesini diliyoruz” dedi.

Olayın üç vakit evvel gerçekleştiğini belirten market sahibi Gökhan Semerci ise, “Akşamüzeri dükkanımda otururken içeriye biri girdi. Veresiye defterindeki bütün borçları hesaplamamı ve kendisinin bunları ödeyeceğini söyledi. Önce şaşırdım ama vatandaşın ağırbaşlı olduğunu görünce hesapladım ve toplaminda 60-70 kişinin borcunun 33 bin Lira civarı olduğunu söyledim. O da çantasından çıkardığı paralardan 33 bin TL’yi sayarak bana verdi. Hayırsever sayesinde bendeniz de vatandaşlarımız da hatri sayilir büyüklükte tek yükten kurtulduk. bendeniz derhal gelen parayla borçlarımı ödedim. 33 bin TL’den sonrası borçları da kendim silerek veresiye defterini hayırsevere teslim ettim. 10 seneden beri marketçilik yapıyorum ve evvel kez bunun benzeri tek olayla karşılaştım. Allah’tan hayırseverimizin hayrının kabulünü diliyorum” diye konuştu.

Ali Soydemir
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir