Eski eşini öldürmeye giderken tutuklanan zanlı cezaevinde intihar etti!

Güncel

Mersin’de yaşayan Daha önceki eşini öldürmeye giderken üzerinde çok sayıda hatali aletiyle yakalanan Mustafa Akarca, bulunduğu cezaevinin tuvaletinde kendini asarak hayatına nihayet verdi.

Mersin’in Mut kazasinda oturan N.A., tek Eylül bugünü saat 01.00 sıralarında polisi arayıp, İzmir’de oturan boşandığı eşi Mustafa Akarca’nın kendisini öldürmek amaciyla ilçeye geleceğini söyledi. İhbar üzerine, zabita ekipleri yollar üzerindeki Karaman polisine vaziyeti bildirdi.

ÜZERİNDEN ÇOK SAYIDA SUÇ ALETİ ÇIKTI

kent merkezi girişindeki uygulama noktasında önlem alan polis, saat 08.00 sıralarında yolcu otobüsünü durdurup arama yaptı. Yolcular arasında bulunan Mustafa Akarca gözaltına alındı. Akarca’nın yapılan üst aramasında, 9 milimetre çapında tabanca, bu silaha ait 14 mermi, 28 santimetre uzunluğunda bıçak, 10 plastik kelepçe, 1’er metre olarak kesilmiş, uçları düğümlü 5 kendir ip ve koli bandı ele geçirildi.

”KURBAN KESECEKTİM”

Gözaltına alınan Akarca’nın yapılan sorgusunda, 18 aydır ayrı yaşadığı ve dört ay evvel boşandığı N.A.’yı öldürme benzeri tek planının olmadığını söylediği öğrenildi. Akarca’nın ifadesinde, “İzmir’de yaşadığım amaciyla Kurban Bayramı’nda memleketime gidememiştim ve kurban kesememiştim. Memleketime gidiyordum. Gidince kurbanlık keçi alıp onu kesecektim. Akrabalarımı ziyaret ettikten ardindan da art dönecektim. Koli bandı ve ipi de etleri çuvalla ve koliyle götüreceğim amaciyla paketleme yaparken kullanacaktım. silahı ise dahada evvel tek arkadaşımdan emanet olarak aldığım amaciyla yanımda bulunuyordu” dediği belirtildi.

CEZAEVİNİN TUVALETİNDE KENDİNİ ASTI

Sorgusunun derhal peşinden adliyeye derhal sevk edilen Akarca, çıkarıldığı mahkemece ‘Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile başka Aletler Hakkındaki Kanun’a muhalefet’ ve ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçlarından tutuklandı.

Akarca, Bir gün evvel bulunduğu Karaman M Tipi Cezaevi’nde tuvalette kendini asarak, hayatına nihayet verdi. Akarca’nın cansız bedeni otopsi amaciyla Karaman hükümet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir