Kafası ve parmakları büyük olduğu için küçük kızı okula almadılar

Güncel

Rusya‘da iki yaşında olan Sofya Zakharova adli kız çocuğunun anne adayi ve babası, kızlarını anaokuluna kaydetmek istedi. Okulun yöneticileri kızın kafatası şeklinin başka öğrencileri korkutacağını söyleyerek minik kızı okula kaydetmediler. mektep ile alakalı tahkikat başlatıldı.

“AMELİYATTAN ardindan OKULA ALABİLİRİZ”

Kafasının ve parmaklarının anormal tek şekilde büyümesine neyin kapı araladığı bilinmiyor. Sofya’nın kısa tek vakit ardindan operasyon olacağını söyleyen annesi, mektep yöneticilerinin kendisine bu şekilde kızını okula alamayacaklarını; ameliyattan ardindan normal tek bebek benzeri görünmesi seklinde okula alabileceklerini söylediklerini belirtti.

OKUL HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

mektep ile alakalı tahkikat başlatıldı. mahalli yetkililer, annesi ile birlikte baba annesinin suyu akmayan evinde yaşayan Sofya ve annesine, sobalı tertemiz tek ev alacaklarını söylediler.

AİLE YENİ EVLERİNE YERLEŞECEK

Sofya’nın yaşadığı Başkurdistan özerk idarenin başkanı Radiy Khabirov, yaptığı açıklamada, yöneticilerin Sofya ve ailesini ziyaret ettiklerini ve kısa müddette tertemiz hanelerine yerleştirileceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir