Türk Amerikan Derneği Açıklamaları

Advertorial

Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen ve aslı olmayan iddialarla ismi anılan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, https://www.facebook.com/turkamerikan.derneklerifederasyonu/posts/1189063447957947 linkteki Facebook Sayfasında bir video paylaştı. İlgili video içeriğinde, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun kuruluş amacına, Yönetim ve İcra Kurulu üyelerinin desteğine, kurumun genel çalışma yapısına ve etkinliklerin hangi amaçla gerçekleştirildiğine yer verildi.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Tulga TEKMAN, son olarak gerçekleştirmiş oldukları Türk Günü Yürüyüşü’nün karalanmak istendiğini, kurumun herhangi bir siyasi ayağı olmadığını, siyasi üstü bir federasyon olduğunu dile getirdi. Tüm bu açıklamalar yaklaşık 1 saatlik videoda paylaşıldı.

İlgili videoda gündeme dair soruları yanıtlayan Tulga TEKMAN, Türk Günü Yürüyüşü etkinliğine yalnızca 27.275 Dolar ayrıldığını da ekledi. Bu bütçenin anavatan kaynaklı olmadığını, Başbakanlığa bağlı herhangi bir birimden yardım almadıklarını da açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir