Basketbol Haberlerini Hemen Takip Edin

Spor

 

Süper Lig’in en dikkat çekici performanslarına imza atan Anadolu takımları her geçen gün şampiyonluğun adayları olan İstanbul takımlarına karşı daha fazla puan kaybına neden oluyorlar.

Bu durum genelde son iki sezonda daha fazla ortaya çıkarken takımların transferlerde daha isabetli oyuncular seçmeleri, altyapıya daha fazla önem vermeleri, ekonomik olarak var olan çizgilerin altında kalabilmek adına daha doğru harcamalar yapmaları ve teknik direktörlerin yerli hocalardan seçilmeleri yönünde hareket etmelerinden kaynaklanıyor.

Trabzonspor bu takımlar arasında hem şampiyonluğun doğal adayı hem de Anadolu takımı olarak ayrı bir yerde konumlanmaktadır.

Altyapısından çıkardığı genç ve yetenekli oyuncularla, teknik direktör olarak zamanında formasını giymiş en değerli oyuncularından birini görevlendirmesi ve sonuçlardan bağımsız olarak dik duruşuyla Trabzonspor özel bir kulüp haline gelmiştir.

Hem örnek alınan bir takım hem de örnek gösterilen bir yönetim anlayışıyla Trabzonspor, kasımpaşa maçı ile sezona beraberlikle başlamış, sonraki karşılaşmalarda form grafiğini gittikçe artırmıştır.

Şehrin yapısı itibariyle futbola daha ilgili ve daha yatkın olan Trabzon’da spor kulübü anlayışı ise erezyona uğramıştır.

Trabzonspor’dan gelen basketbol haberleri iç açıcı olmamakla beraber atıcılık, voleybol, hentbol, atletizm gibi dallarda faaliyet göstermeye devam etmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir