Kaybolan genç kadının annesinden korkunç iddia: Cesedi kıyma makinesiyle ortadan kaldırıldı

Güncel

Isparta‘da iki sene evvel tek bay arkadaşıyla ortadan kaybolan Zehra Çaycı’nın (23) annesi Keziban Çaycı ve tek yakını, toy kadının olayla alakalı yakalanmis bulunan ‘Besici Ali’ lakaplı kuşkulu tarafından öldürüldükten ardindan kıyma makinesiyle ortadan kaldırıldığını öne sürdü. Çaycı’nın yakını kadın, “Uzun süre besici Ali’nin evinde kıyma makineleri çalışmış” dedi.

Isparta’da 25 Kasım Kadına baz alinarak Şiddete Karşı beynelmilel ugras ve Dayanışma bugünü dolayısıyla Isparta Kadın Meclisleri tarafından Kaymakkapı Meydanı’nda medya izahı yapıldı. Eyleme, Isparta Kadın Meclisleri üyesi çok sayıda kadın ve vatandaşlar katıldı.

“KIYMA MAKİNELERİ uzunca SÜRE ÇALIŞMIŞ”

Eylemde, 10 Ağustos 2017 tarihinde ortadan kaybolan Zehra Çaycı’nın annesi Keziban Çaycı ile tek kadın yakını da yer aldı. Gazetecilere İzah yapan ismini açıklamayan kadın, Zehra Çaycı’nın iki çocuğunu bırakıp, ortadan kaybolduğunu söyledi. Zehra Çaycı’nın olayla alakalı tutuklanan besici Ali tarafından öldürüldüğünü ve kıyma makinesiyle ortadan kaldırıldığını öne süre gelen kadın iddialarını şöyle sürdürdü:

“Komşuların dediği şey, uzunca süre besici Ali’nin evinde kıyma makineleri çalışmış. Kasap kendisi, etlerle çok içli dışlı, ne yapacağını çok iyi biliyor çünkü ve bulunamıyor.”

“CESET ORTADA OLMAYINCA İNSANLAR SALIVERİLİYOR”

Zehra Çaycı’nın kimin yanındayken ve nasıl kaybolduğunu iyi bilen olmadığını kaydeden yakını, “Kaybolan öylesine kişi var ama yoklar. tek yerlere gömülüyorlar veyahut tek şekilde ortadan kaldırılıyorlar. ‘Bunu yapanlar budur’ diyorsun. delil var olan ceset ortada olmayınca, tek vakit ardindan yurttaslar salıveriliyor. Bunu istemiyoruz. Zehra’nın annesi her vakit torunlarına ne cevap vereceğini düşünüyor” dedi.

“ADALETİN YERİNE GETİRİLMESİNİ İSTİYORUM”

anne adayi Keziban Çaycı da çocuğunun ölü veyahut canlı bulunmasını ve adaletin adina getirilmesini istedi. Keziban Çaycı, “Çocuğumun yerinin söylenmesini istiyorum. Yerini göstersinler. Ölüyse ölü, diriyse dirisini istiyorum. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere herkesten yardım istiyorum. Cumhurbaşkanımız sesimi duysun. hak Bakanımız ve bakanlarımız sesimi duysun. Ne ölüsü ne de dirisi, hiçbir şeyi yok. Bize ‘Arayıp bulun’ diyorlar. Kızımın öldürüldüğünü düşünüyorum. Zira o tek anne. Benim çocuğum bu civarindan uzunca süre hiçbir yere gitmez” diye konuştu.

“KADINLARI GÜÇLENDİRİCİ POLİTİKALAR GELİŞTİRMEK ŞART”

Eylem kapsamında Isparta Kadın Meclisleri yerine Fadime Akşahin de Medyaya İzah yaptı. Fadime Akşahin, “Güleda Cankel, Emine Bulut, Şule Çet, Ecem Balcı, Helin Palandöken, Özgecan Aslan, Münevver Karabulut, Ayşe Paşalı bu ülkede öldürülen yüzlerce kadından birkaçı. Bu ülkede 440 kadın, 2019’da da bugüne civarindan 423 kadın öldürüldü. Tam 423 kadın bu hayattan koparıldı. Bu arkadaşlarımız tek felaket, tek doğal afet ve felaket neticesi ölmedi. İstanbul Sözleşmesi ve kadınların şifresi var olan 6284 sayılı savunma yasasi faal tek şekilde uygulansaydı yüzlerce kadın Daha yasamda olabilirdi. Kadınların yaşaması amaciyla önleyici ve savunucu tedbirleri yasama geçirmek, kadınları güçlendirici siyasetler geliştirmek ve her alanda eşitliği sağlamak şarttır. İşte tam da bu sebeple tam ve faal tatbik edilen tek İstanbul Sözleşmesi kadınları yaşatın diyoruz” dedi.

medya açıklamasının derhal peşinden grup sloganlar atarak belediye önüne civarindan yürüdü. Grup dahada ardindan eylemi sonlandırdı.

NE OLMUŞTU?

Isparta’da oturan iki bebek annesi Zehra Çaycı ve Korhan Taştekin, 10 Ağustos 2017 tarihinde ortadan kayboldu. Çaycı ve Taştekin’in cinayete kurban gitmiş olabileceği olasiligi üzerinde duran Isparta güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet ofis Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Soruşturmayı derinleştiren polis, Zehra Çaycı ve Korhan Taştekin’in arkadaşı var olan ‘Besici Ali’ lakabıyla Bilinen Ali Aydıner’i 2018 yılının mayıs ayında gözaltına aldı. Sorgusunun derhal peşinden Aydıner tutuklandı. Olayla alakalı soruşturmayı sürdüren polis, halk kurumunda güvenlik görevlisi olarak çalışan A.U.’yu da bu sene mart ayında gözaltına almış, A.U. işlemlerinin derhal peşinden hür bırakılmıştı.

Kaynak: DHA

Haber Videosu: iki sene evvel kaybolan kızın annesi konuştu: Kıyma makinesi ile öldürüldü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir