Yalçın Koşukavak: Kazanmak üzerine odaklı takım oluşturmaya başladık

Spor

Yeşil-beyazlı takımın teknik patronu Yalçın Koşukavak, İbrahim Yazıcı Özlüce Tesisleri’nde medya mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bu ligde mücadele kazanmanın çok basit olmadığını tek sefer dahada anımsadan Koşukavak, “Sizlerde görüyorsunuz alan içinde çetin mücadeleler oluyor. nokta vaziyetinde da kimse kopmuyor her biri birbirine çok yakın. 5 haftadır kaybetmemek çok güzel. Bu haftada kazandığımız amaciyla mutluyuz. Burada devamlı kaybetmemek, kazanmak üstüne odaklı tek takım, oluşturmaya başladık. bunun benzeri ayni ritimde devam etmek istiyoruz” dedi.

“Temmuz ve ağustos aylarını sıhhatli geçirmedik”

“İyi tek takım örgütlü edecekseniz temmuz ve ağustos aylarını iyi geçirmek zorundasınız” diyen Koşukavak, “Kupa maçları, geçmişte dönem arası iki aydı, nihayet 3-5 senedir 2-3 hafta. o nedenle sezon başları çok ağırbaşlı ehemmiyete sahip. tasima politikası ve oyuncu seçimi , idman mananında çok mühim aylar. Biz bu ayları çok sıhhatli geçirmedik. Bu negatifliklere karşın 23 nokta topladık, memnunum. Her geçen vakit dahada iyi olacağını umut ediyorum” diye konuştu.

“Ligin aşağısındaki takımlarla oynamak dahada zor”

Ligde yukarıdaki takımlarla oynamanın dahada basit olduğunu ifade eden Koşukavak, “Ligin aşağı esnasında bulunan takımlarla oynamak dahada zor. Zira aşağıdakinin Bursaspor’a motivasyonu başka oluyor. Yukarıdaki oyuncu kaliteleri dahada evvel de Bursaspor’a karşı oynadıkları amaciyla onların öyle tek heyecan ve heyecanı olmuyor. asagi taraftaki takımlar oyunun müdafaa tarafını çok oynadıkları amaciyla bu da oyunu zorlaşmasına neden veriyor” izahını yaptı.

“Bir çok takıma ortada hakem hatası oluyor”

Hakemlerle alakalı suale Koşukavak, şu yanıtı verdi:

“Adana Demir mücadeleninden ardindan bu hakemler ile alakalı tek defa tek şey söyledim. Çok da dile getirmek istemiyorum ama Ne yazık ki bariz yanlislar yapıyorlar. Onlarda insan, onlarda performans üstüne değerlendiriliyor. belli tek süre dahada performansları ile alakalı titiz olmalarında yarar var. Ama tek çok takıma hatali oluyor.”

“Bursaspor Seleznov’dan ibaret değildir”

Seleznov ile alakalı suale Koşukavak, “Bursaspor, tek Seleznov’dan ibaret değildir. 29 adet oyuncu var. her biri takim formasi mücadelesi veriyor. Kim performans veriyorsa o oynuyor. Seleznov, çalışıyor, memnunuz. İlerleyen haftalarda performans verecekse faydalanmak istiyoruz” şeklinde cevapladı.

Adanaspor hazırlıkları

Öte istikametten yeşil-beyazlılar, cumartesi bugünü oynayacağı Adanaspor mücadelesi hazırlıklarını akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla ayni ritimde devam etti. Antrenmana sakatlıkları bulunan Özer Hurmacı, onur Atasayar ile birlikte çocuğunun sağlık problemleri hasebiyle Ukrayna’da bulunan Yevhen Seleznov katılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir