Antalya’da su basan seralarda tahliye işlemleri devam ediyor”

Güncel

Kaş’ın Yeşiköy, Kınık ve Ova Mahallesi’nde öğle saatlerinde yağan dolunun derhal peşinden başlayan sağanak yağış seralardaki ürünleri vurdu. Dolu ve sağanak yağmura hazırlıksız yakalanan rençperler biranda neye uğradıklarını şaşırdı. Yağan dolu ve sağanak mahalledeki seraları göle çevirdi. Üreticiler evvel kendisinin imkanlarıyla suları tahliye etmeye çalıştı derhal peşinden bölgeye gelen Kaş Belediyesi ekipleri görevi devraldı. 12 kepçe dört paletli kepçe 14 kamyon ve işçilerin su tahliye çalışmaları ayni ritimde devam ediyor.

2 dönüm serasına komple su girdiğini söyleyen üretici Osman Güzeloğlu, öğleden buyana bardaktan boşanırcasına yağan yağmur hasebiyle Daha kızarmakta var olan iki dönümde ekili domatesin zarar gördüğünü söyledi.

Başkan Ulutaş çalışmaları yerinde inceledi

Bölgede üreticilerle birlikte su basan seraları gezen ve çalışmaları inceleyen Kaş Belediye Başkanı mutluluk dolu Ulutaş, “Saat 15.00’ten ardindan sağanak yağmur başladı. Kınık, Ova, Yeşilköy kisminda vatandaşların seralarında ağırbaşlı hasarlar oldu, domates seralarında özellikle Parasal kayıplar var. Sağanak ani başlayınca zarara neden verdi. Kaş belediyesi olarak vatandaşlarımızın talepleri ve ekiplerin yönlendirmeleriyle araçlarımızı ve personeli derhal sevk ettik, teyakkuzdayız allahın izniyle yağışlar dahada çok zarara yollar açmaz” dedi.
Bölgede yağışın hali hazırda ayni ritimde devam ettiği bildirildi.

Araç mahsur kaldı

Öte istikametten yağışların oluşturduğu göletlerden birinde ise içinde tek kişinin bulunduğu araç mahsur kaldı. Göl mevkiinde suyun yüksekliğini hesap edemeyen ve geçebileceğini düşünen sürücünün aracı su kanalına düştü. Sürücü araçtan kendisinin çabalarıyla çıkarken ekipler tarafından araç suyun içinden çıkartıldı.

Talip Demirci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir