MHP’li Semih Yalçın’dan Davutoğlu’nun partisine zehir zemberek sözler

Siyaset

MHP genel reis Yardımcısı Semih Yalçın, “Sahneye tertemiz partiler, tertemiz oluşumlar çıkmaya başlamış, kendilerinde ‘gelecek’ vehmeden birtakım yalancı pehlivanlar ‘yapraktan kispetler’ giyinmeye başlamıştır. Pensilvanya’dan esen rüzgarların kaldırdığı yapraklar, topraklarımızda esen Cumhur İttifakı fırtınasının önünde sürüklenip savrulacaktır” diyerek Daha önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu tertemiz partiyi eleştirdi.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Bir gün evvel tek tv kanalında gazete manşetleri değerlendirilirken, tek gazetede bulunan “Aynı senaryo aynı oyun” manşetinin masaya yatırıldığını, mevzu 57. hükümet döneminde olup bitenlere geldiğinde programdaki tek gazetecinin, ulusalci devinim partisi ile alakalı içinde birikenleri alana döktüğünü belirtti.

“SİYASİ BELİRSİZLİK OLMASIN DİYE BAHÇELİ ELİNDEN GELENİ YAPIYOR”

57. hükümetin, Türkiye‘nin egemenlik haklarını çiğneyen dış müdahalelerle beynelmilel ölçekteki manipülasyonlara karşı çıktığı, bağımsızlık yanlısı siyasetler takip ettiği amaciyla dağıtıldığını aktaran Yalçın, o dönemde 57. hükümetin ayakta kalması ve ülkenin tek siyasi belirsizliğe sürüklenmemesi amaciyla ulusalci devinim partisi öncüsü hükümet Bahçeli’nin Başbakan Yardımcısı sıfatıyla elinden gelen çabası gösterdiğini ifade etti.

MHP genel reis Yardımcısı Semih Yalçın

Yalçın, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Ancak neden ortak yönetim ortaklarının oyuna getirilmesi ve gerekse küresel aktörlerin taşeronu var olan Kemal Derviş’in birinci müsterek DSP’yi bölüp tertemiz tek parti kurmak amaciyla içerideki kifayetsiz muhterisleri tahrik etmesi sonucu, hükümete güven sarsılmış, ortak yönetim dahada çok yürüyememiştir. 57. hükümet Türkiye’nin istikrarına göz dikenler tarafından parçalandı ve alınan ahenk gösteren ücret tedbirlerin meyvesi toplanamadan da iktidardan indi.”

“MHP HEP YAPICI VE TAMAMLAYICI İDİ”

MHP’nin 2007’den beri Cumhurbaşkanlığı seçimi ve başörtüsü krizi benzeri mevzuların çözümünde hep yapıcı ve eksikleri tamamlayıcı oyun üstlendiğine işaret eden Yalçın, Türkiye’ye dönük dahil ve dış tehditler karşısında ulusal bilinç ile direncin kökleşip yerleşmesi amaciyla faik çaba gösterdiğini kaydetti.

Yalçın, 15 Temmuz hainlik kalkışması esnasında ve sonrasında da milletin gösterdiği destansı varlık ve bütünlük refleksinin temelinde, MHP’nin hemide fikriyatının ayni vakitte da siyasi duruşunun harcının inkar edilemez olduğuna dikkati çekerek, “Bugün Türk siyasi hayatında beynelmilel dolar baronları tarafından, küresel anaparanin yakın mazideki mutemet adamı Kemal Derviş’in birbirinden kötü, üçüncü, Hem de beşinci derslik kopyaları ve versiyonları birer birer alana sürülmeye başlamıştır” değerlendirmesinde bulundu.

ABD’YE TEPKİ

ABD’nin dünyanın jandarmalığından tek türlü vazgeçmediğini, ortada Doğu’da, İngiltere’den devraldığı emperyalist misyonu sürdürme çabası içinde olduğunu ve bölgenin bu en mühim ülkesini avucunda tutmak amaciyla 2009’dan bu yana Türkiye’de dahil siyasete istikamet verme gayretlerini hızlandırdığını laf eden Yalçın, şunları kaydetti:

“Tesadüf olmasa gerektir, bu erken AK Parti’de ‘bir bölen’ güruhundan Ali Babacan’ın arkasındaki cambaz oynatıcısı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı iken, 2009’da sözde Kürt mevzusu amaciyla iyi şeyler olacağını duyuru etmiş, derhal peşinden da açılım ve çözüm isimi altında çözülme zamani başlatılmıştır. Şükür ki milletimizin feraseti yanında maşeri vicdanın sesi ve ulusal egemenliğimizin, varlık azmimizin gönüllü bekçisi var olan MHP’nin tavizsiz, kararlı ve sağlam politikalarının da katkısıyla bu kirli asama başarısızlığa uğratılmıştır.”

Gelecek Partisi logosu

DAVUTOĞLU’NUN PARTİSİNE ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER

Semih Yalçın, 2023 küresel güç vizyonuna doğru emin adımlarla ilerleyen Türkiye’nin önünü kesmek amaciyla tertemiz senaryoların sahneye konulduğuna değinerek, şunları ifade etti:

“Uluslararası aktörler kendilerine tertemiz piyonlar, tertemiz maşalar, bendeler ve taşeronlar bulmuş, günün dinamiklerine ahenk gösteren cambazlar yetiştirerek bellerine ip bağlamıştır. Sahneye tertemiz partiler, tertemiz oluşumlar çıkmaya başlamış, kendilerinde ‘gelecek’ vehmeden birtakım yalancı pehlivanlar ‘yapraktan kispetler’ giyinmeye başlamıştır. Pensilvanya’dan esen rüzgarların kaldırdığı yapraklar, topraklarımızda esen Cumhur İttifakı fırtınasının önünde sürüklenip savrulacaktır.

Geçmişte sayısız örneği görülmüştür, millet anne gövdeden kopan dalları odun niyetine sobaya doldurmuş, hayta rüzgarların savurduğu yaprakları da faraşa doldurup çöpe atmıştır. Atalarından kalıt var olan kültür ve uygarlık birikiminin ufkunda, ülkesinin güneş benzeri yükselişine ve geleceğine göz dikenleri, Türkiye’nin hatri sayilir büyüklükte yürüyüşünü durdurmak isteyenleri, kendisi millet tesirsiz vaziyete getirecektir. Milletimiz, kendisinin yazgısının havada uçuşan yapraklarla aynı neticeye uğramasına geçmişte destur vermemiştir, bu erken de gelecekte de vermeyecektir.”

Kaynak: AA

Haber Videosu

: MHP’li Semih Yalçın’dan Davutoğlu’nun partisine agu zemberek sözler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir